Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus rezygnuje ze Steam na rzecz Epic Games Store

Kolejny tytuł po The Division 2.

Deep Silver poinformowało, że Metro Exodus w wersji PC ukaże się wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store. Tym samym gra zniknie z oferty platformy Steam, choć złożone do tej pory zamówienia będą honorowane.

To kolejna produkcja, której twórcy i wydawcy postanowili zrezygnować z usługi Valve na rzecz sklepu prowadzonego przez autorów Fortnite. Wcześniej na podobny krok zdecydował się Ubisoft z sieciowym The Division 2.

- Wdrożone przez Epic zasady podziału przychodów to przełomowa zmiana, która pozwoli wydawcom zainwestować więcej w nowe treści lub umożliwi obniżenie cen graczom. Dzięki połączeniu sił ze wspomnianą firmą, będziemy mogli przeznaczyć dodatkowe środki na rozwój serii Metro i dalszą współpracę z 4A Games - tłumaczy Klemens Kundratitz, szef Deep Silver.

W rozesłanym do mediów komunikacie zaznaczono jednak, że tytuł pojawi się na Steamie, ale dopiero 14 lutego 2020 roku, co oznacza, że to czasowy exclusive. Ponadto wkrótce na Epic Games Store trafią dwie poprzednie odsłony cyklu.

Valve zareagowało już na decyzję Deep Silver. We wpisie na karcie katalogowej produkcji (której sprzedaż zostanie dziś zablokowana) podkreśliło, że wycofanie gry tak krótko przed premierą jest „niesprawiedliwym” działaniem wobec klientów (dzięki, PC GamesN).

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Gracze ponownie wcielą się w znanego z wcześniejszych części Artema, choć tym razem większość czasu nie spędzą w tunelach metra, a na powierzchni.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Epic Games Store uruchomiono w grudniu ubiegłego roku. Prowizja pobierana od twórców gier wynosi 12 proc., a nie - jak na Steamie - 30 proc. Poza The Division 2, sklep pozyskał wyłączność na Satisfactory, Rebel Galaxy Outlaw, Genesis Alpha One i ostatni sezon The Walking Dead od Telltale.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze