Skip to main content

Patch dla Dragon’s Dogma 2 osłabi plagę i uciszy postacie

Aktualizacja: Dziś premiera.

Aktualizacja: Capcom ogłosił, że najnowszy patch dla Dragon’s Dogma 2 został opublikowany dzisiaj, 25 kwietnia. Mowa o wszystkich platformach: PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Szczegóły na temat zawartości znaleźć można poniżej.


Oryginalna wiadomość (20.04): Capcom ujawnił szczegóły kolejnej aktualizacji Dragon’s Dogma 2. Patch powinien ukazać się jeszcze w tym miesiącu, choć nie podano konkretnej daty. Na razie nie ma też co liczyć na poprawki wydajności.

Najważniejszą zmianą - a przynajmniej tą wymienioną na pierwszym miejscu - jest fakt, że atakująca nasze Pionki smocza plaga będzie rzadsza, a efekty choroby - lepiej widoczne. Jako przykład wymieniono świecące na czerwono oczy zainfekowanej postaci, które powinny być bardziej zauważalne. Pojawi się również opcja zbliżenia na twarz.

Na liście jest też sporo usprawnień w zachowaniu podopiecznych. Ci będą na przykład rzadziej spadali w przepaście i - co bardzo ważne - lepiej poradzą sobie z przybijaniem piątki. Kluczowe będzie jednak to, że będą rzadziej się odzywać, a także lepiej dobierać wypowiedzi do sytuacji na ekranie.

Planowane zmiany i nowości

Nadmierna gadatliwość nie od dzisiaj jest źródłem krytyki, więc te zmiany zostaną zapewne ciepło przyjęte. Inne poprawki to usunięcie otwartych już skrzyń z mini-mapy, koniec z aresztowaniem gracza za walkę z potworami na terenie miasta czy załatanie uznawania niektórych zadań za nieukończone po wejściu do edytora postaci.

W zestawieniu zmian nie ma za to mowy o poprawie wydajności działania, który to aspekt pozostaje sporą bolączką - zwłaszcza na PC. Twórcy w poprzednich łatkach poczynili w tej sferze pewne postępy w porównaniu z odsłoną premierową, lecz sporo zostało jeszcze do zrobienia.

Zobacz także: Dragon's Dogma 2 - Poradnik

Read this next