God of War - Skrzynie Norn: Helheim

Poznaj lokację, w której znajdziesz sarkofag z cennym przedmiotem.

Skrzynie Norn, to specjalne sarkofagi, w których znajdują się przedmioty zwiększające atrybuty Kratosa. Przykładowo znajdywane w nich Jabłka Idunn pozwalają na zwiększenie maksymalnego poziomu zdrowia głównego bohatera (warunkiem jest otworzenie trzech skrzyń i zdobycie trzech jabłek).

Aby otworzyć magiczne skrzynie należy pozbawić je magicznych run, nazywanych pieczęciami. W większości przypadków są do przedmioty do zniszczenia lub specjalne znaki w ruchomych mechanizmach, które zazwyczaj znajdują się w okolicach skrzyni.

Często są poukrywane i trzeba nieco się natrudzić, aby do nich dotrzeć. Po wyłączeniu dezaktywowaniu trzech pieczęci uzyskany dostęp do skrzyni.

Oto bonusy, które można znaleźć w skrzyniach:

  • Jabłka Idunn - odnalezienie trzech zwiększa maksymalny poziom zdrowia Kratosa.
  • Róg krwistego miodu - zdobycie trzech zwiększa maksymalną wartość spartańskiego szału.

Poniżej znajdują się lokacje ze skrzyniami Norn w Helheimie, do którego po raz pierwszy trafiamy podczas misji głównej o nazwie Choroba. W świecie umarłych do odnalezienia jest tylko jedna skrzynia Norn.

Helheim (Liczba skrzyń: 1)

Skrzynia #1 (Róg krwistego miodu)

s015

Przy powtórnym pobycie w krainie umarłych (w trakcie misji Ucieknij z Helheimu) dotrzesz do scenki, gdzie Baldur rozmawia z duchami. Po ominięciu go dotrzesz do platformy z kamiennym blokiem. Zepchnij go na dół i przejdź na drugą stronę, a dotrzesz do miejsca ze skrzynią Norn. Aby ją otworzyć należy zniszczyć trzy pieczęcie:

  • Przeciągnij kamienny blok na prawo od skrzyni. Odblokujesz w ten sposób platformę nad krawędzią. Wejdź na nią i odwróć się, a pieczęć zobaczysz przed sobą.
  • Druga runa jest w kamiennym bloku, który przeciągasz. Ustaw go tak, żeby lewa strona bloku wychodziła na platformę z lewej strony (porusz go tylko o dwa miejsca). Następnie przeskocz przez blok i zniszcz pieczęć od tyłu.
  • Aby znaleźć trzecią runę przeciągnij kamienny blok do końca i wejdź po nim na skalną półkę. Z prawej strony zobaczysz wystającą z wody kamienną wysepkę. To właśnie na niej znajdziesz pieczęć.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami