Skrzynie Norn, to specjalne sarkofagi, w których znajdują się przedmioty zwiększające atrybuty Kratosa. Przykładowo znajdywane w nich Jabłka Idunn pozwalają na zwiększenie maksymalnego poziomu zdrowia głównego bohatera (warunkiem jest otworzenie trzech skrzyń i zdobycie trzech jabłek).

Aby otworzyć magiczne skrzynie należy pozbawić je magicznych run, nazywanych pieczęciami. W większości przypadków są do przedmioty do zniszczenia lub specjalne znaki w ruchomych mechanizmach, które zazwyczaj znajdują się w okolicach skrzyni.

Często są poukrywane i trzeba nieco się natrudzić, aby do nich dotrzeć. Po wyłączeniu dezaktywowaniu trzech pieczęci uzyskany dostęp do skrzyni.

Oto bonusy, które można znaleźć w skrzyniach:

  • Jabłka Idunn - odnalezienie trzech zwiększa maksymalny poziom zdrowia Kratosa.
  • Róg krwistego miodu - zdobycie trzech zwiększa maksymalną wartość spartańskiego szału.

Poniżej znajdują się lokacje ze skrzyniami Norn w Helheimie, do którego po raz pierwszy trafiamy podczas misji głównej o nazwie Choroba. W świecie umarłych do odnalezienia jest tylko jedna skrzynia Norn.

Helheim (Liczba skrzyń: 1)

Skrzynia #1 (Róg krwistego miodu)

s015

Przy powtórnym pobycie w krainie umarłych (w trakcie misji Ucieknij z Helheimu) dotrzesz do scenki, gdzie Baldur rozmawia z duchami. Po ominięciu go dotrzesz do platformy z kamiennym blokiem. Zepchnij go na dół i przejdź na drugą stronę, a dotrzesz do miejsca ze skrzynią Norn. Aby ją otworzyć należy zniszczyć trzy pieczęcie:

  • Przeciągnij kamienny blok na prawo od skrzyni. Odblokujesz w ten sposób platformę nad krawędzią. Wejdź na nią i odwróć się, a pieczęć zobaczysz przed sobą.
  • Druga runa jest w kamiennym bloku, który przeciągasz. Ustaw go tak, żeby lewa strona bloku wychodziła na platformę z lewej strony (porusz go tylko o dwa miejsca). Następnie przeskocz przez blok i zniszcz pieczęć od tyłu.
  • Aby znaleźć trzecią runę przeciągnij kamienny blok do końca i wejdź po nim na skalną półkę. Z prawej strony zobaczysz wystającą z wody kamienną wysepkę. To właśnie na niej znajdziesz pieczęć.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaGod of War - Recenzja

Fantastyczna i ekscytująca przygoda.

God of War - Poradnik, Solucja

Wszystkie sekrety, porady ogólne, opis przejścia, rozwój postaci.

God of War - Walkirie

Jak walczyć z Eir, Geirdriful, Gondul, Gunnr, Hildr, Kara, Olrun, Rota, Sigrun.

God of War - Uwolnij smoki

Niewola Otra, Ogień Reginna, Ucieczka Fafnira.

Najnowsze

PS5 może otrzymać więcej gier wieloosobowych od Sony

Mniej narracyjnych tytułów dla jednego gracza?

Apex Legends - gdzie lądować, najlepsze miejsca i łup

Gdzie znaleźć najlepszy łup i gdzie lądować na początku rundy.

Apex Legends - skoki, ślizgi, szybki bieg: jak się poruszać

Wskazówki dotyczące poruszania się na polu bitwy.

Reklama