Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War na PC teraz także bez DRM. Gra dostępna na GOG-u

Miły ruch ze strony Sony.

Sony postanowiło rozszerzyć swoją ofertę gier na PC dostępnych na platformie GOG. Teraz do innych gier wydawcy dostępnych w sklepie dołączył także komputerowy prot God of War z 2018 roku. Dodatkowo typowo dla platformy, wydanie pozbawione jest żadnych zabezpieczeń DRM.

Jak możemy się dowiedzieć, przy okazji premiery Sony zorganizowało też od razu przecenę i tytuł możemy do 29 marca kupić o połowę taniej, czyli za niecałe 110 złotych. Ruch ten z pewnością ucieszy osoby, które nie są fanami dodawanych do gry zabezpieczeń antypirackich. Przykładowo w opinii wielu graczy popularne zabezpieczenie Denuvo może znacznie obciążać komputer, wpływając negatywnie na działanie gier.

Oczywiście brak systemu antypirackiego ma jeszcze inne zalety dla osób, które i tak kupią grę legalnie - jeśli ktoś lubi być „przygotowany na wszystko”, to dzięki wydaniu GOG może w każdym momencie pobrać instalator gry offline. Następnie można przechowywać go np. na zewnętrznym dysku twardym na wypadek, gdyby serwery sklepu zostały kiedyś wyłączone, lub dostęp do posiadanych gier stał się niemożliwy w jakiś inny sposób.

Zobacz na YouTube

Pokazuje to także, że Sony faktycznie coraz bardziej rozszerzać swoją pozycję na rynku gier pecetowych, przenosząc swoje gry na wszystkie najpopularniejsze platformy dystrybucji. Oprócz GOG-a, gry Japończyków dostępne są także na Epic Games Store oraz oczywiście Steamie. Może to być także w pewnym sensie zachęta dla innych wydawców, że wypuszczenie do sprzedaży tytułu bez inwazyjnych zabezpieczeń nie musi godzić w ich interesy.

Przypomnijmy, że oprócz God of War, na GOG-u kupimy także Horizon: Zero Dawn w wersji Complete Edition, Days Gone, a także Uncharted: Kolekcja Dziedzictwa Złodziei. Natomiast na innych platformach dystrybucji znajdziemy także Ratchet and Clank: A Rift Apart, Returnal oraz bardzo popularne w ostatnim czasie Helldivers 2.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

God of War

PS4, PS2, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze