Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Po sukcesie serialu „The Last of Us”, twórca serii God of War czuje presję

Oraz zazdrość.

Sukces serialu „The Last of Us” sprawił, że twórcy kolejnej dużej adaptacja gry Sony - „God of War” - stoją przed trudnym zadaniem. Twórca serii - Cory Barlog - zdaje sobie sprawę z wyzwania.

„Naprawdę niesamowite, pokorne i inspirujące dzieło, które napełnia mnie radością oraz szczęściem dla wszystkich, którzy je stworzyli” - napisał na Twitterze deweloper. A także niemałą porcją presji, frustracji i odrobiną zazdrości, ponieważ wyszło tak za******ie dobrze”.

Nie jest obecnie jasne, jaką rolę w pracach nad adaptacją „God of War” będzie miał Cory Barlog. Jeśli miałoby być podobnie, jak w przypadku „The Last of Us”, to jego udział będzie spory. Odpowiednik Barloga w Naughty Dog - Neil Druckman - jest szeroko zaangażowany w projekt HBO, współodpowiedzialny za scenariusze i reżyserię.

Serialowe przygody Kratosa powstają jednak dla innej platformie. Amazon w grudniu potwierdził, że pracuje nad aktorskim projektem, a do przygotowania projektu zaangażowano twórców „The Expanse” oraz „Kół czasu”.

Rafe Judkins („Koła czasu”) zostanie showrunnerem, a więc najważniejszym producentem. Mark Fergus oraz Hawk Ostby („Ludzkie dzieci”, „Iron Man”, „The Expanse”) napiszą scenariusz i także wcielą się w producentów. Realizuje Sony Pictures oraz Amazon Studios.

Jak szybko zapewniono, projekt będzie wierny materiałowi źródłowemu. W planach jest rozłożenie historii przedstawionej w grze na kilka sezonów serialu, ale nie jest obecnie jasne, czy mowa wyłącznie o God of War z 2018 roku, czy także o opowieści z sequela - ubiegłorocznego Ragnarok.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

God of War

PS4, PS2, PC

God of War Ragnarok

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze