Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War dostanie serial. Amazon potwierdza projekt

Od twórców „The Expanse” i „Kół czasu”.

Amazon oficjalnie potwierdził doniesienia z marca - platforma pracuje nad aktorskim serialem na bazie serii gier God of War. Do przygotowania projektu zaangażowano twórców „The Expanse” oraz „Kół czasu”.

Ten drugi - Rafe Judkins - zostanie showrunnerem, a więc najważniejszym producentem. Mark Fergus oraz Hawk Ostby („Ludzkie dzieci”, „Iron Man”, „The Expanse”) napiszą scenariusz i także wcielą się w producentów. Realizuje Sony Pictures oraz Amazon Studios.

„God of War to fascynująca, oparta na postaciach seria, która naszym zdaniem zainteresuje odbiorców na całym świecie, zarówno ambitnymi i wciągającymi światami, jak i bogatą fabułą” - komentuje Vernon Sanders z Amazona, cytowany w komunikacie.

Magazyn Hollywood Reporter potwierdza, że prace trwają od marca i bazują na nowszych przygodach Kratosa, już po opuszczeniu antycznej Grecji i „transferze” do nordyckiej mitologii. Mowa o rozrzuceniu prochów zmarłej żony na najwyższym szczycie, co nawiązuje do God of War z 2018 roku.

Amazon wkracza tym samym na rynek adaptacji gier wideo. Ten - przez lata traktowany po macoszemu - nabiera w ostatnich latach na popularności. Wymienić można „Halo” od Paramount+, a także liczne projekty Sony: „The Last of Us” od HBO, a także „Twisted Metal” (Peacock) czy „Horizon” (Netflix).

Read this next