Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War - Choroba: Helheim, walka z bossem (Strażnik Mostu), Wichry Hel

Docieramy do krainy umarłych, aby zdobyć serce lodowego trolla.

Po zdobyciu magicznego dłuta, dzięki któremu możesz niszczyć pieczęcie na zamkniętych drzwiach, w tym w ukrytych komnatach, Kratos mógł przetestować nowe narzędzie.

Po dotarciu do świątyni Tyra bohaterowie otworzyli prowadzące do niej drzwi, poprzez zniszczenie pieczęci.

W środku Atreus próbował nauczyć ojca odczytywać runy, ale nauka została przerwana przez Modima, jednego z braci, z którymi wcześniej walczył Kratos.

W wyniku starcia Kratos przegnał przeciwnika, ale Atreus padł wyczerpany na posadzkę.

Nowym celem będzie dostarczenie chorego chłopca do bogini Frei.

Opuść świątynie z synem na rękach, po czym skieruj się do pobliskiej łodzi. Po wejściu na jej pokład popłyń w kierunku domu Frei. Po dotarciu do jaskini wjedź windą na górę i udaj się do drzwi prowadzących do mieszkania wiedźmy.

Kobieta powie, że aby pomóc chłopakowi Kratos musi udać się do Helheimu - krainy zmarłych, skąd trzeba przynieść specjalny składnik - serce Strażnika Mostu. Zanim bohater wyruszy do nowej krainy musi jeszcze udać się do domu.

Po scence opuść dom Frei i rusz przed siebie. Znajdziesz tu łódź, którą bohater dopłynie do domu. Po dotarciu na miejsce zacznij kierować się w stronę drewnianej chaty. Po drodze natkniesz się na lodowych wojowników, z którymi walczy przy pomocy pięści.

Po zabiciu wszystkich wejdź do chaty, w której Kratos odnajdzie swoją starą broń - Ostrza Chaosu. Służą do walki z lodowymi przeciwnikami oraz niszczenia lodowych roślin porastających niektóre skrzynie.

Po wyjściu z chaty pojawią się wrogowie, na których przetestuj ostrza. W walce wręcz mają większy zasięg niż Lewiatan, ale walczy się nimi podobnie - R1 to ataki szybkie o mniejsze sile, a R2 to mocne, ale wolniejsze ciosy. Ostrzami możesz też posługiwać się na odległość identycznie, jak Lewiatanem (przytrzymaj L2, aby wycelować, a potem wciśnij atak, żeby nimi rzucić).

Od tej pory będziesz mógł zmieniać broń wybierając Lewiatana (prawa strzałka) lub Ostrza Chaosu (lewa strzałka).Ostrza są bronią, którą możesz rozwijać tak samo, jak topór. Kratos zyska też nowe drzewka umiejętności, które są z nimi związane. Po walce wejdź w interakcję z mistyczną bramą i przenieś się do sklepu Broka w Świątyni Tyra.


Helheim

Po rozmowie z Brokiem przejdź do sąsiedniej lokacji, gdzie znajduje się koło światów. Wejdź z nim w interakcję i wybierz Helheim.

Po dotarciu do świata umarłych znajdziesz się na moście. Rusz przed siebie eliminując rywali przy pomocy Ostrz Chaosu. Kontynuuj, aż dotrzesz do przejścia zablokowanego przez roślinne korzenie. Od tej pory możesz je niszczyć, korzystając z nowej broni.

Zrób to, dzięki czemu odblokujesz sobie drogę. Po uczynieniu tego ruszaj przed siebie. Kontynuuj wzdłuż mostu eliminując kolejnych wrogów. W końcu dotrzesz do drugiej przeszkody w postaci korzeni, którą też zniszcz ostrzami.

Ruszaj dalej, aż do kamiennej ściany. Na lewo od niej są rośliny. Zniszcz je i zeskocz na dół, po czym ruszaj przed siebie. Przejdź przez wąski przesmyk, załatw rywali z tarczami, po czym zniszcz roślinę z lewej i wejdź na górę po kamiennej ścianie. Obejdź filar i zejdź na dół po drugiej stronie.

Zacznij kierować się w lewo. Po chwili pod Kratosem zawali się ziemia - przygotuj się do odparcia wrogiego ataku. Następnie zniszcz rośliny porastające pobliską ścianę (1) i wejdź na górę, po czym zniszcz kolejne korzenie (2) znajdujące się z prawej. W ten sposób doprowadzisz do przewrócenia kamiennego filaru (3), dzięki któremu będziesz mógł wejść na górę następnej ściany (4).


Strażnik Mostu (boss)

Wejdź na nią, zniszcz korzenie i ruszaj dalej. Wspinaj się po kolejnych ścianach, aż dotrzesz na arenę ze Strażnikiem Mostu (Mattugr Helson).

W trakcie walki z przeciwnikiem pamiętaj o kilku rzeczach, które mogą ułatwić starcie:

  • Wykonuj uniki przed bezpośrednimi atakami rywala oraz w momencie, gdy staje się niewidzialny i błyskawicznie się przemieszcza.
  • Uważaj na wyrzucane przez rywala, lodowe pociski. Wykonuj przed nimi uniki.
  • Nie wchodź w zamrożone kule zostawiane przez rywala na arenie, ponieważ prowadzi to eksplozji i utraty życia przez Kratosa.
  • Kiedy tylko nadarzy się okazja podbiegaj do wroga i atakuj go Ostrzami Chaosu, po czym ponownie odskakuj.
  • Z czasem rywal będzie wypuszczał lodowe fale - broń się przed nimi tarczą lub zwyczajnie unikaj. Stopniowo do niego dobiegaj i zaatakuj, zanim uderzy głazem w ziemię w celu wywołania kolejnej fali.
  • Czasami rywal przywoła również mniejszych, lodowych wojowników. Eliminuj ich w pierwszej kolejności.

Kiedy strażnik będzie miał mało zdrowia i przyklęknie na ziemi, dobiegnij do niego i dobij go, a potem wyrwij mu serce.


Droga do Frei

Po zakończeniu walki ze strażnikiem i wyrwaniu mu serca podejdź do filaru znajdującego się na arenie i wejdź z nim w interakcję.

Po chwili pojawi się Brok. Kiedy skończy rozmawiać z Kratosem wyceluj Ostrzami w niebieską kulę (Wichry Hel - 1) i wystrzel je. W ten sposób zdobędziesz Wichry Hel, które utrzymają się na broni przez 10 sekund. W tym czasie podejdź do wichrołapu (zielona kropka na środku kamiennych drzwi z lewej - 2), wyceluj w niego i uderz zdobytym Wichrem.

Otwórz kamienne wrota, przejdź do następnej lokacji, przejmij Wichry Hel z kamiennych wrót za tobą i przekaż je do kolejnego punktu. Kontynuuj w ten sposób otwierając kolejne przejścia. Między nimi uważaj na rywali, których eliminuj.

W końcu dotrzesz do jaskini. Zniszcz korzenie i przejdź przez nią, a dotrzesz do bramy. Z lewej strony od jaskini jest kula Wichru Hel. Weź ją i umieść w pustym wichrołapie na wrotach, dzięki czemu będziesz mógł je otworzyć.

Przejdź przez nie i rozpraw się z wędrowcem, którego tu spotkasz. Chociaż wydaje się powolny, to czasami wykonuje szybkie szarże. Dlatego wykonuj uniki i kiedy pojawi się możliwość, przeprowadzaj kontratak. Kontynuuj przez kolejne lokacje, eliminując napotykanych wrogów. Na końcu podejdź do koła światów i przenieś się do Midgardu.Po powrocie porozmawiaj z Brokiem. Dowiesz się, że możesz teraz korzystać z mistycznych bram, aby korzystać z możliwości szybkiej podróży również między światami. Podejdź do bramy naprzeciwko kramu Broka i skorzystaj z niej, aby przenieść się do domu wiedźmy. Wejdź do mieszkania i obejrzyj scenkę kończącą bieżące zadanie

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze