Assassin's Creed Origins - Memfis (Memphis): mapa

Papirusy, grobowce, ważne punkty, skarby w lokacji Memfis.

Memfis (na mapie widoczne jako Memphis) to niewielki region obejmujący miasto o tej samej nazwie. Położony jest w środkowo-wschodniej części Egiptu, od wschodu graniczący z rzeką Nil. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, oferuje aż trzy punkty widokowe.

Punktem szybkiej podróży będzie tu także centrum miasta, a po zakończeniu gry kryjówka umiejscowiona w północnej części tego obszaru.

Memfis - papirusy, kamienne kręgi, skarby, grobowce

Poniżej znajduje się mapa lokacji Memfis. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

197
Mapa Memfis w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W Memfis nie uświadczymy ustawiania gwiazd, czyli aktywności pobocznej nazywanej kamiennymi kręgami. Jeśli jesteś ciekawy zadania tego typu, możesz spojrzeć na tę stronę - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1).

Wielbiciele zagadek papirusu będą za to w Memfis przeszczęśliwi. W północnej części Memfis znajdują się bowiem aż trzy zagadki, których rozwiązanie zawarliśmy na stronch Powalony druh i Płonący krzew oraz Na widoku. To zagadki o zróżnicowanym poziomie trudności.

Polecamy także zbieranie skarbów. W przypadku Memfis znajdziesz aż siedem takich miejsc, ale często bronionych przez strażników lub znajdujących się w obozach wojskowych. Skarby spróbuj zdobyć już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz bardzo dobre bronie lub inne przydatne przedmioty oraz złoto/pieniądze, czyli drachmy.

Oprócz skarbów warto także eksplorować wszystkie grobowce. Niestety w Memfis nie uświadczymy takiej aktywności, ale warto wybrać się przykładowo do Gizy, gdzie jest ich najwięcej.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić łatwo w większych skupiskach ludzi i miejscowościach. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.

Memfis koncentruje się przede wszystkim na zabudowie miejskiej, dlatego dużo skuteczniejsza okaże się tu eksploracja pieszo, chociaż wierzchowiec również może się przydać. Warto też popływać łodzią po Nilu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Darksiders Genesis - pierwsze oceny i opinie mediów

Udany powrót Jeźdźców Apokalipsy.

Red Dead Redemption 2 już dostępne na Steamie

Po miesiącu od premiery na platformie Rockstara i Epic Games Store.

Mod do Red Dead Redemption 2 pozwoli zostać stróżem prawa

Dzieło twórców podobnej modyfikacji do GTA 5.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami