Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - papirusy: Ogłuszająca cisza, Powalony druh, Płonący krzew

AC Origins: Brzeg wyspy, zatopiony posąg, samotna palma.

Na podstawie krótkiej łamigłówki, opartej tylko na opisie lokacji, musimy odnaleźć skarb. O jego istnieniu dowiadujemy się z papirusów, a ich kolejne trzy lokacje i rozwiązania zagadek w AC Origins przedstawiamy poniżej.


Papirus: Aleksandria, Iseion - Ogłuszająca cisza

Papirus jest bardzo łatwy do odnalezienie. We wskazanym miejscu wejdź do budynku i skieruj się za figurę. Znajduje się tam mały stolik (1), a na nim łamigłówka. Oto treść zagadki:

Aleksandria to miasto rozległe i hałaśliwe, ale jedna z jego dzielnic jest cicha, odizolowana i obmywana przez wodę. Powalona palma wskazuje miejsce mojego spoczynku, tam gdzie ląd styka się z wodą.

Papirus odnajdziesz na stoliku za figurą (1), a ukryty skarb w południowo-zachodniej części wyspy, niemal przy samej wodzie (2).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zdobycie skarbu również nie będzie kłopotliwe. Udaj się w dowolny sposób na największą wyspę lokacji, a tam, trzymając się brzegu, zmierzaj na jej południowo-zachodnie krańce. Na jednej ze skał (2) zauważysz nagrodę.


Papirus: Memfis, Świątynia Ptaha - Powalony druh

Tym razem udajemy się do Memfis, gdzie w świątyni Ptaha musisz odnaleźć stolik (1) pod niewielkim daszkiem pokrytym roślinnością. Znajduje się on na tyłach świątyni, jeśli zdecydowałeś się na wizytę w obszarze od głównego wejścia. Oto treść zagadki:

Wschodniego kanału Memfis strzeże dwóch ludzi. Ten po południowej stronie patrzy troskliwym wzrokiem na swego zatopionego towarzysza. Jeśli podążysz za jego spojrzeniem, odnajdziesz nas na dnie rzeki.

Papirus odnajdziesz na dobrze widocznym stoliku pod daszkiem z zieleni (1), a ukryty skarb na dnie (2) we wschodniej części lokacji.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zagadka mówi o dwóch figurach, które spoglądają w kierunku morza we wschodniej części Memfis. Udaj się tam i niedaleko od kanału (patrząc na zatopiony maszt w oddali) zanurkuj. W wodzie, nieopodal zniszczonej łódki, zauważysz pozostałość po figurze (2). Tuż przy niej znajduje się nagroda.Papirus: Memfis, Wabet - Płonący krzew

Papirus jest bardzo łatwy do odnalezienia. Znajduje się na stoliku w jednym z budynków (1) w północnej części Memfis. Oto treść zagadki:

Jeśli przekroczysz Nil w rejonie Nomu Ineb-Hedjet (na północ od Memfis), trafisz na wzgórze, z którego roztacza się wspaniały widok na całą rzekę. Rozejrzyj się dobrze, a potem mnie odszukaj, ukrywam się pod jednym drzewem w tej okolicy.

Papirus odnajdziesz na stoliku we wskazanym budynky (1), a ukryty skarb przy samotnym drzewie (2) po drugiej stronie Nilu, na skraju mapy.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po odczytaniu zagadki udaj się bezpośrednie na wschód od papirusu i przepłyń dowolną metodą szeroką wodę, zmierzając w kierunku krańca mapy. Znajduje się tam samotna palma (2), przy której rośnie niewielki krzaczek. To właśnie w nim znajduje się nagroda za rozwiązanie zagadki papirusu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze