Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - papirusy: Na widoku, Morze piasku, Kamienne grzyby

AC Origins: Zbiornik z barwnikiem, znak X z cienia, skalny grzyb.

Następne trzy zagadki papirusu, czyli łamigłówek z opisami umiejscowienia skarbu w AC Origins. Ich ukończenie gwarantuje broń bardzo dobrej jakości oraz pokaźną sumę pieniędzy i punktów doświadczenia.


Papirus: Memfis, Pałac Apriesa - Na widoku

Zdobycie papirusu jest znacznie trudniejsze, od znalezienia nagrody. Chociaż znacznik znajduje się przy wejściu, dokument ukryty jest na tyłach pałacu, od północnej strony. Znajduje się tam niewielkie pomieszczenie z małym basenem, przy którym stoi wysoki regał (1). Na jego szczycie znajdziesz papirus z łamigłówką. Oto treść zagadki:

Przez wyspę leżącą na południowy wschód od Krokodilopolis przepływa rzeka o wodach nienaturalnej barwy. W pobliżu znajdziesz przyczynę tego zjawiska, a ja będę w środku tego, co niepowtarzalne.

Papirus odnajdziesz na szczycie regału w północnej części Pałacu Apriesa (1), a ukryty skarb w Krokodilopolis (2).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po nagrodę musimy się więc udać daleko na południe, aż do Krokodilopolis, w południowej części krainy Oaza Fajum. Zgodnie ze wskazówką, wybierz się do opisanej wyspy (2), gdzie zauważysz kilka zbiorników do zabarwiania tkanin. Wiele z nich będzie z czerwoną lub żółtą cieczą, ale jest tylko jeden z białą. To właśnie w nim znajduje się wspomniany skarb.


Papirus: Nom Sapi-Res, Świątynia Horusa - Morze piasku

Papirus jest bardzo łatwy do uzyskania. Wystarczy udać się do świątyni, a za wielką figurą (1) po prawej stronie, pośród owoców i darów, odnajdziesz papirus. Oto treść zagadki:

W południowo-wschodniej części nomu Iment spoczywa wrak statku. Czekaj tam do rana, a znak X zdradzi miejsce mojego ukrycia.

Papirus odnajdziesz za figurą (1), a ukryty skarb na pustyni w nomie Iment (2).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Musisz udać się do Nomu Iment, krainy leżącej na południowy zachód od rozpoczęcia zagadki. Tam, na pustyni, znajduje się statek, który jest jednocześnie punktem widokowym, gdzie można wykonać synchronizację. Jeśli znajdziesz się tam w okolicy wschodu słońca, jego maszt rzuci cień o kształcie litery „X”. Udaj się we wskazane miejsce (2), a odnajdziesz skarb.Papirus: Giza, Mostab na Wschodnim Cmentarzu - Kamienne grzyby

Udaj się w kierunku wschodu od wielkiej piramidy z punktem widokowym na jej szczycie. Znajduje się tam grobowiec, który w dachu ma spory otwór (1). Wskocz do środka, a odnajdziesz tam papirus z łamigłówką. Oto treść zagadki:

W Gizie ku niebu pną się trzy piramidy. Ze szczytu mniejszej widać całkiem sporo, nawet dwie skały w kształcie grzybów - spoczywam na tym mniejszym.

Papirus odnajdziesz po wskoczeniu przez otwór (1), a ukryty skarb na szczycie skalnego grzyba (2).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Tym razem udaj się na zachód od południowo-zachodniej wielkiej piramidy. Zauważysz tam dwie ogromne skały w kształcie grzybów. Na szczycie jednej z nich (2) odnajdziesz nagrodę za rozwiązanie zagadki papirusu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze