Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wpadka twórców Battlefield 2042. Nowy tryb to farma doświadczenia

Wariant z zombie łatwym sposobem na XP.

Twórcy Battlefield 2042 wprowadzili do gry tryb rozgrywki, który okazał się sposobem na łatwe zdobywanie doświadczenia. Wariant dodano tego samego dnia, gdy wdrożono poprawki mające ograniczyć tego typu zjawiska.

O pladze tak zwanych farm XP już pisaliśmy. W skrócie: to zaprojektowane przez fanów w edytorze Portal opcje, skupione na szybkim gromadzeniu doświadczenia. To o tyle duży problem, że rozwój gracza jest wspólny dla wszystkich modułów gry.

Niedawno DICE wprowadziło poprawki ograniczające problem - doświadczenie bez ograniczeń zdobędziemy tylko w wariantach stworzonych przez deweloperów. Tyle tylko, że tuż po wdrożeniu zmian studio dodało własną „farmę”.

Mowa o Zombie Survival, w którym gracze walczą z kolejnymi falami sterowanych przez sztuczną inteligencję żywych trupów. Szybko odkryto, że opcja pozwala w łatwy sposób zyskiwać doświadczenie, a na forach internauci dzielą się sposobami na jeszcze wydajniejsze zbieranie XP.

Nie wszystkim spodobał się nowy tryb. Niektórzy twierdzą, że wariantem DICE „uderzyło w twarz” fanów, a popularny Tom Henderson nazywa sytuację „cyrkiem. Krytyka była tak duża, że po zaledwie dobie kontrowersyjną opcję usunięto, a deweloperzy przeprosili.

Nie będę kłamał, to nie powinno przejść naszego procesu weryfikacji. Myślę, że chęć przygotowania fajnego trybu zombie przesłoniła naszą zdolność dostrzeżenia tak prostych kwestii, jak jego wpływ na progresję. Bardzo mi przykro z powodu trudności, które wywołał” - na Twitterze pisze Justin Wiebe, starszy dyrektor ds. projektu we współodpowiedzialnym za Battlefield 2042 studiu Ripple Effect.

Strzelanka ma wiele problemów, ale autorzy się nie poddają. Niedawno ogłoszono, że w lutym do produkcji trafi ulepszona i oferująca więcej informacji tablica wyników, o którą prosili fani.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze