Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farmy doświadczenia w Battlefield 2042 - tryb Portal sposobem na XP

Ułatwiony postęp w rozgrywce.

Battlefield 2042 zadebiutuje dopiero za tydzień, ale abonenci EA Play mogą już testować grę przez maksymalnie 10 godzin. Okazuje się, że użytkownicy sprawdzający strzelankę znaleźli sposób na łatwe zdobywanie doświadczenia.

Kluczem jest Portal, czyli moduł, który pozwala tworzyć własne tryby rozgrywki o różnorodnych zasadach zabawy. Gracze wykorzystują wariant, by zakładać tak zwane „farmy doświadczenia” - serwery przeznaczone do szybkiego gromadzenia XP.

Użytkownicy przygotowują mecze, w których znacznie osłabiają boty sterowane przez sztuczną inteligencję, na przykład redukując życie wrogów do jednego punktu. W efekcie przeciwnicy nie stanowią dużego wyzwania i są eliminowani szybko, za co postać otrzymuje doświadczenie.

Zobacz także: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady - obszerny przewodnik do gry i wszystkich trybów

Powstało już co najmniej kilka farm doświadczenia

Metoda działa, ponieważ XP jest wspólne dla każdego elementu gry. To oznacza, że dokonujemy postępów i odblokowujemy dodatkowe bronie tocząc zmagania w dowolnym module rozgrywki.

W trakcie zabawy w trybie Portal natknęliśmy się na co najmniej sześć tak zwanych „farm doświadczenia”, co udowadnia powyższy screen. Na razie nie wiadomo, czy DICE planuje ograniczyć zjawisko, które może negatywnie wpłynąć na rozgrywkę - zwłaszcza po premierze.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze