Skip to main content

Battlefield 2042 żyje i ma się dobrze. Właśnie zapowiedziano kolejny sezon

Dużo nowej zawartości.

Studio DICE oficjalnie potwierdziło, że Battlefield 2042 otrzyma kolejny, siódmy już sezon rozgrywek. Według opublikowanych przez deweloperów informacji, na graczy czekają nowe mapy oraz dużo nowej zawartości. Początek zaplanowano na marzec 2024 roku.

A więc tak, Sezon 7 Battlefield 2042 trafi w wasze ręce już w marcu! To będzie ogromny sezon wypchany po brzegi nową zawartością, w tym mapami. W międzyczasie sprawdźcie wydarzenia Holiday Protocol i do zobaczenia w przyszłym roku” - napisał w serwisie X (dawniej Twitter) oficjalny profil marki Battlefield.

Zaplanowanie kolejnego sezonu jest o tyle zaskakujące, że w przyszłym roku tytuł obchodzić będzie trzecią rocznicę premiery, podczas gdy poprzednie produkcje z tej serii zwykle były rozwijane o nową zawartość tylko przez dwa lata po premierze. Z tego też powodu większość graczy oczekiwała, że to właśnie trwający sezon 6 będzie ostatnim.

Wygląda również na to, że po kolejnym sezonie możemy spodziewać się więcej zawartości, niż udostępniali twórcy wcześniej. Poprzednie sezony zwykle dodawały - oprócz broni, pojazdów i gadżetów - jedną nową mapę i odświeżone wersje lokacji dostępnych w grze od początku. Teraz użycie liczby mnogiej w zapowiedzi sugeruje, że otrzymamy co najmniej dwie nowe plansze do zabawy.

Przypomnijmy, że decyzja DICE oraz EA o wydłużeniu wsparcia dla Battlefield 2042 może wynikać z tego, że tytuł od pewnego czasu przeżywa mały renesans. Na początku listopada, w związku z wyprzedażą na Steamie oraz zorganizowaniem darmowego weekendu, tytuł pobił rekord jednoczesnych graczy, wynoszący teraz ponad 107 tysięcy. Obecnie w grze bawi się średnio 26 tys. osób i chociaż to gorszy wynik od starszego BF 5, to serwery zdecydowanie nie świecą pustkami.

Zobacz także