Skip to main content

Nowy sezon Battlefield 2042 do sprawdzenia za darmo przez weekend

Na PC i konsolach.

Electronic Arts zaprasza graczy do sprawdzenia nowego sezonu rozgrywek w Battlefield 2042. Strzelanka pozostanie dostępna za darmo do najbliższego poniedziałku na PC oraz konsolach obu generacji.

Darmowy weekend z grą to żadna nowość, gdyż podobne inicjatywy były już organizowane kilkukrotnie. Teraz okazja jest jednak nieco bardziej wyjątkowa, bo zaledwie trzy dni temu wystartował oficjalnie szósty sezon, wprowadzający m.in. nową klaustrofobiczną mapę oraz oczywiście kolejne bronie. Elementów do testowania zabraknąć więc nie powinno.

„Mroczny eksperyment” - bo tak nazwano szósty już etap rozgrywek - celuje w horrorowy motyw, by wpasować się październikową modę na straszenie. Inicjatywa zakończy się 16 października, a jeśli zdecydujemy się na zakup pełnej wersji, to dzięki promocji na Steamie zapłacimy około 43 złote.

Battlefield 2042 przeszedł sporą metamorfozę od niezbyt udanej premiery. Twórcy naprawili błędy techniczne, przebudowali kłopotliwe mapy oraz częściowo przywrócili system klas, nadając grupom operatorów zdolności odpowiednie do ich roli na polu bitwy. Dane z serwisu SteamDB pokazują, że od startu darmowej inicjatywy w grze przebywa średnio 50 tysięcy graczy jednocześnie, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem towarzystwa do gry.

Co ciekawe, termin inicjatywy pokrył się z testami beta Call of Duty Modern Warfare 3. W konkurencyjną strzelankę grać mogą aktualnie użytkownicy PlayStation i posiadacze przedpremierowych zamówień na PC i Xboksach. Od jutra jednak beta zostanie udostępniona dla wszystkich i zakończy się także w poniedziałek - 16 października. Więcej informacji o testach przedstawiliśmy w tym artykule.

Read this next