Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szósty sezon Battlefield 2042 celuje w horror. Jest zwiastun i data startu

Zrobiło się całkiem strasznie.

Electronic Arts potwierdziło datę rozpoczęcia szóstego sezonu zmagań w Battlefield 2042. „Mroczny eksperyment” wystartuje już w przyszły wtorek - 10 października - wprowadzając do gry m.in. nową mapę.

Wczoraj oficjalnie rozpoczął się najstraszniejszy miesiąc w roku, niemniej strasznie będzie więc w nowym sezonie sieciowej strzelanki. Całkiem widowiskowy zwiastun pokazuje starcie żołnierzy z żądnymi krwi „eksperymentami” w laboratorium, które szybko zmieniło się w rzeźnie. Trzeba przyznać, że horrowy klimat udało się oddać całkiem nieźle.

Efektowny trailer musi niestety wystarczyć, bo DICE nie podzieliło się wieloma konkretami. „Opanuj nieznane w sezonie 6. Battlefield 2042: »Mroczny eksperyment«. Pokonaj strach i poznaj najmroczniejszy i najbardziej wyczerpujący do tej pory sezon Battlefield 2042” - czytamy w opisie materiału. Wśród atrakcji szóstego sezonu znajdziemy m.in. kolejne bronie i elementy wyposażenia, nową mapę z ciasnymi korytarzami oraz oczywiście unikalne przedmioty do zdobycia w przepustce bojowej.

Więcej dowiemy się już w czwartek - 5 października - gdy opublikowany zostanie kolejny zwiastun z prezentacją rozgrywki. Możemy się domyślać, że tego samego dnia ukaże się również wpis na oficjalnym blogu, w którym twórcy przedstawią więcej szczegółów w temacie „Mrocznego eksperymentu”.

Piąty sezon rozgrywek zatytułowany „Nowy Świt” wystartował 7 czerwca, wprowadzając do gry nową mapę, bronie klasyczny system zarządzania drużyną. Warto zaznaczyć, że Battlefield 2042 przeszedł sporą metamorfozę od niezbyt udanej premiery. Twórcy naprawili błędy techniczne, przebudowali kłopotliwe mapy oraz częściowo przywrócili system klas, nadając grupom operatorów zdolności odpowiednie do ich roli na polu bitwy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Battlefield 2042

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze