Skip to main content

Battlefield 2042 dostał drugie życie. Rekordowa liczba graczy na Steamie

Niemal najlepszy wynik od czasu premiery.

Battlefield 2042 przeżywał w ostatnich dniach największy renesans od czasu premiery. Darmowy weekend ze strzelanką okazał się ogromnym sukcesem, przyciągając przed ekrany rekordową ilość graczy.

Co prawda okazja do sprawdzenia strzelanki już przepadła, bo promocja zakończyła się dziś o godzinie 19:00, ale statystyki zebrane przez stronę SteamDB mówią same za siebie. W przeciągu ostatnich 24 godzin na Steamie grało jednocześnie ok. 104 tysiące użytkowników. Gdyby do zabawy dołączył jeszcze kolejny tysiąc, grze udałoby się przebić rekord ustanowiony w dniu premiery.

W podbiciu zainteresowania graczy pomogła dodatkowo znacząca obniżka ceny, dzięki której Battlefield 2042 wspiął się na piąte miejsce rankingu bestsellerów Steama, wyprzedzając choćby Baldur's Gate 3 czy dodatek Widmo Wolności do Cyberpunk 2077. Promocja potrwa do 26 października, czyli przyszłego czwartku.

Tak dobre liczby ciężko będzie jednak utrzymać

Mimo ogromnego przyrostu popularności, darmowy weekend nie odbił się w znaczący sposób na ogólnym odbiorze gry. Recenzje na Steamie wciąż są „mieszane”, a zaledwie 55% z wystawionych przez ostatni miesiąc opinii uznano za pozytywne. Wynik i tak imponują, biorąc pod uwagę, że w równoległym okresie trwały otwarte testy beta Call of Duty: Modern Warfare 3.

Pomógł zapewne fakt, że Battlefield 2042 przeszedł długą drogę od niezbyt udanej premiery. Przez dwa lata twórcy zdążyli naprawić najpoważniejsze błędy techniczne, przebudować kłopotliwe mapy oraz częściowo przywrócić system klas, nadając grupom operatorów zdolności odpowiednie do ich roli na polu bitwy.

W grze trwa aktualnie szósty sezon rozgrywek, w którym wprowadzono m.in. nową klaustrofobiczną mapę oraz oczywiście kolejne bronie i gadżety. W Battlefield 2042 zagramy zarówno na PC, jak i konsolach PlayStation 5, PS4, Xbox Series X/S oraz Xbox One.

Zobacz także