Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duża strata dla nowego Battlefielda. Reżyser kampanii odchodzi ze studia

Które sam założył.

Marcus Letho opuścił szeregi założonego przez siebie Ridgeline Games - studia, którego zadaniem jest praca nad kampanią fabularną kolejnej odsłony serii Battlefield. W zespole pełnił rolę reżysera.

Niespodziewaną zmianę zauważył użytkownik X, DANNYonPC. Z mediów społecznościowych zniknęły wszystkie odniesienia Letho do Ridgeline Games czy marki Battlefield. Niedługo potem odejście potwierdził sam deweloper, aktualizując status zatrudnienia na Facebooku.

Marcus Letho to współtwórca serii Halo. Założone przez niego Ridgeline Games to jedno z trzech studiów pracujących nad postawieniem marki Battlefield na nogi po średnio udanym Battlefield 2042. Częścią strategii jest właśnie powrót do kampanii fabularnej, której to zabrakło w ostatniej odsłonie.

Odejście szefa Ridgeline Games z pewnością jest niespodziewane - przynajmniej dla nas, osób z zewnątrz. Jeszcze 2 lutego deweloper opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie całego zespołu z Seattle, sugerujące, że wszystko jest w porządku.

Źródło: Marcus Lehto na Facebooku

Powodów może być oczywiście mnóstwo. Fakt, że stało się to tak nagle może sugerować chociażby pobudki prywatne. Różnice wizji wśród szefów studiów w EA także nie są wykluczone.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Battlefield 2042

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze