Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - wiosłowanie: jak pływać statkiem pod wiatr i bez wiatru

Wiosłowanie na okręcie, pływanie bez żagli.

Statki w Valheim pozwalają na szybkie przemieszczanie się pomiędzy wyspami - pod warunkiem, że masz sprzyjający wiatr. Co jednak w sytuacji, gdy wieje prosto w przód okrętu i kompletnie się on zatrzyma? W takiej sytuacji możesz wykorzystać wiosła.

To, czy masz sprzyjający wiatr, poznasz patrząc na ikonę przy prawej krawędzi ekranu. Jeśli ikonka wiatru (1) będzie ustawiona od przodu okrętu (2), to wiatr będzie wiał bezpośrednio w dziób statku. To z kolei sprawi, że przy rozwiniętych żaglach - ikonka 2 albo 3 strzałek do góry (3) - pływanie statkiem stanie się niemożliwe.

By temu zaradzić, możesz przestawić okręt w tryb wiosłowania. Wciśnij raz przycisk W, by ustawić jedną strzałkę do góry (4). Dzięki temu postać rozpocznie wiosłowanie do przodu, a okręt powolny ruch w tym kierunku. Jeśli z kolei chcesz poruszać się do tyłu, naciśnij klawisz S i ustaw strzałkę w dół (5).

Poruszanie się w tych ustawieniach nie należy do najszybszych, jednak pozwolą ci one na żeglugę przy niekorzystnym wietrze. Jest to także świetny sposób na manewrowanie, szczególnie przy cumowaniu okrętu przy brzegu - niska prędkość skróci promień skrętu i zmniejszy bezwładność statku.

Następnie: Valheim - narzędzia: jak tworzyć

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - żegluga: jak pływać statkiem

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze