Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

V Rising - zasłanianie słońca: jak stworzyć generator mgły

Jak poradzić sobie ze słońcem w bazie, budowa Mist Brazier.

Słońce jest jednym z twoich wrogów w V Rising - jego płomienie będą palić cię w ciągu dnia, gdy tylko opuścisz bezpieczny cień. Możesz jednak chronić się przed nim wewnątrz swojej bazy za pomocą jednego z budynków.

Otwórz ekran budowy za pomocą klawisza B i z zakładki Fundamentals (1) kliknij w generator mgły, Mist Brazier (2). Ustaw ten budynek w miejscu, w którym chcesz pozbyć się mgły - na przykład w okolicach budynków przetwarzających surowce.

Wejdź potem w interakcję z nowo powstałym obiektem i umieść wewnątrz kości, Bone (3). Budynek automatycznie rozpocznie ich spalanie - każda sztuka pozwala na 60 sekund nieustannej pracy.

Po kilku sekundach dookoła budynku zacznie rozpościerać się cień (4), który ochroni cię przed słońcem. Generowana bezpieczna strefa jest dość duża, by bez problemu osłonić bazę o wielkości 6x6 pól - w większości przypadków wystarczy więc jeden tego typu budynek.

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę kości, możesz wyłączać ich spalanie w ciągu nocy bądź wyciągać je po prostu z budynku. Pamiętaj też, że możesz ustawić generator mgły na skraju twojego terenu - dzięki czemu poszerzysz bezpieczną strefę po za swoją bazę.

Pamiętaj też, że nie będziesz już potrzebował tego budynku w momencie jak stworzysz swój własny zamek, zabudowany ścianami i z sufitem nad głową - wewnątrz nie dosięgnie cię słońce.

Spis treści: V Rising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: V Rising - trumna: tworzenie punktu zapisu

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze