Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wampirzy hit Steama wychodzi z wczesnego dostępu. V Rising ma termin premiery

Po ponad dwóch latach.

V Rising - niezależny hit 2022 roku od Stunlock Studios - wyjdzie z fazy Early Access w drugim kwartale przyszłego roku. Pełna wersja gry zaoferuje sporo atrakcji, na czele z nową lokacją, przeciwnikami i zmianami w balansie.

Niepozorny tytuł okazał się jedną z największych niespodzianek zeszłego lata, przyciągając w szczytowym momencie ponad 150 tysięcy użytkowników Steama jednocześnie. Uwagę graczy przyciągnęła wyjątkowo udana mieszanka gatunków, otrzymaliśmy bowiem system walki na wzór Diablo połączony ze zbieraniem surowców i craftingiem.

Z czasem twórcy znacznie zwolnili tempo wydawania kolejnych aktualizacji, spadło więc też zainteresowanie produkcją. Ostatni duży patch - Secrets of Gloomrot - zadebiutował w maju, wprowadzając tytułową krainę Gloomrot. Po długim okresie ciszy twórcy przedstawili konkretne plany związane z oficjalną premierą.

Następną dużą aktualizacją będzie pełne wydanie V Rising, planowane na drugi kwartał 2024 roku” - napisano w komunikacie na Steamie. „Pełna wersja stanowi połączenie naszej pierwotnej wizji sprzed lat oraz bezcennych usprawnień, które wprowadziliśmy z biegiem czasu”.

Jak czytamy dalej, deweloperom udało się usprawnić eksperymentalny silnik gry, co przełożyło się na znaczną poprawę wydajności i optymalizacji . Premierowy patch wprowadzi nie tylko nową, lodową lokacje, ale także kolejne elementy uzbrojenia oraz zmiany w balansie i ekonomii rozgrywki. Studio zapewnia, że produkcja będzie rozwijana długo po premierze.

Na ten moment V Rising dostępne jest wyłącznie przez Steama. W komunikacie zabrakło wzmianki o wydaniu gry na konsole, pozostaje więc czekać na dalsze informacje. Wraz z premierą pełnej wersji wzrośnie zapewnie cena, która na ten moment pozostaje wyjątkowo atrakcyjna. Za wczesny dostęp do V Rising zapłacimy ok. 72 zł.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

V Rising

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze