Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

V Rising - copper: gdzie znaleźć miedź, wydobycie

Pozyskiwanie miedzi do wytwarzania lepszych narzędzi i broni.

Miedź jest pierwszym metalem, z którego możesz wytwarzać lepszej jakości przedmioty w V Rising. Problemem może być jednak znalezienie i wydobycie tego surowca. Z tej strony dowiesz się gdzie znaleźć jego złoża i jak pozyskać z nich copper.

By pozyskać miedź (Copper) musisz rozbijać złoża miedzi (1) - rude skały, na które natrafisz podczas eksploracji. Do tego celu możesz wykorzystać dowolne narzędzie z kości (Bone), jednak to typu Mace przyspieszy wydobycie o 25%. Z każdym ciosem będziesz zdobywał miedź - Copper .

Duże skupiska tych złóż znajdziesz w kopalniach rozsianych na mapie - jak Bandit Copper Mine (2). Wewnątrz zlokalizowanych może być nawet kilkadziesiąt złóż.

Po wydobyciu miedzi musisz ją jednak przetworzyć do postaci sztabki. W tym celu wybuduj Furnace (3) z zakładki Producion. Ustaw je w dowolnym miejscu na terenie bazy, a następnie wejdź w interakcję z budynkiem.

Wrzuć w okno Input (4) rudy miedzi (Copper Ore) i po prostu poczekaj, aż zostaną przetopione do postaci sztabek - Copper Bar (5). Od tego momentu możesz wykorzystać ten surowiec do dalszej produkcji.

Za pomocą miedzi wytworzysz lepszej jakości bronie i narzędzia, przyda ci się także do kilku kolejnych budynków w bazie. Z tego powodu staraj się zbierać ten surowiec za każdym razem, gdy się na niego natkniesz.

Spis treści: V Rising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: V Rising - zasłanianie słońca: jak stworzyć generator mgły

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze