Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Songs of Conquest - miasto, twierdza: jak przejąć

Zajmowanie i kontrola nad wrogimi miastami i osadami.

Głównym celem większości misji w Songs of Conquest jest eliminacja innych graczy i zajęcie ich wszystkich osad i twierdz. Z tej strony dowiesz się jak tego dokonać i jakie masz tutaj możliwości, jeśli chodzi o zadecydowanie o wrogich włościach.

By zająć wrogą osadę musisz po prostu wybić jej obstawę i wysłać tam swojego powiernika. Gdy zostanie przejęte, pojawi się u dołu ekranu (1) wśród innych osad i twierdz, które posiadasz.

Sprawa komplikuje się w przypadku twierdz - czyli miast, z którymi rozpoczynasz rozgrywkę lub tych, w których jest 4 lub 5 poziomów ulepszeń. Gdy rozprawisz się z obroną i wyślesz tam powiernika, otworzy się okienko, w którym znajdziesz trzy opcje, dzięki którym możesz zadecydować o losie grodu. Są to:

  • Okupacja (2) - wróg traci kontrolę nad zamkiem, ty jednak go nie zajmiesz. Zamiast tego będziesz czerpał zyski co turę - tym wyższe, im bardziej rozbudowane było miasto;
  • Zburz (3) - co turę burzysz dwa losowo wybrane budynki w twierdzy. Gdy wszystkie zostaną zrównane z ziemią, miasto będzie twoje - lecz pozbawione jakiejkolwiek zabudowy;
  • Przeciągnij na swoją stronę (4) - twój powiernik wejdzie do twierdzy i utracisz nad nim kontrolę na kilka tur. Po tym czasie miasto zostanie zajęte i przejdzie do twoich rąk - a znajdujące się budynki pozostaną na miejscu (zamienione odpowiednikami z twojej frakcji).

Która opcja najlepiej się sprawdzi? Zawsze powinieneś starać się przeciągać miasto na swoją stronę - okupacja na ogół się nie przydaje, gdyż oferowane surowce, na etapie rozgrywki, w którym uda ci się podbić wroga, nie będą robić wrażenia.

Ciekawą opcją jest burzenie budynków. Jeśli masz pewność, że nie dasz rady utrzymasz wrogiej twierdzy przez 3 tury (by ją zająć), możesz wykorzystać opcję Zburz, by zadać wrogowi dotkliwe straty. Jeśli losowo padnie na duży budynek, to przeciwnik straci masę surowców i czasu na jego odbudowę.

Spis treści: Songs of Conquest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Songs of Conquest - polska wersja: czy jest spolszczenie

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze