Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Songs of Conquest - walka: poziom zagrożenia, rozstawienie wojsk

Jak rozpocząć walkę, rozstawić wojska i kontrolować jednostki.

Walka to podstawa w Songs of Conquest - bez zrozumienia jej nie masz co liczyć na sukces i zwycięstwo nad przeciwnikami. Z tej strony dowiesz się czym jest poziom zagrożenia, jak rozstawić wojska przed walką i wydawać rozkazy.

Gdy zaatakujesz jednostkę - bądź wróg zaatakuje ciebie - pokaże się okno przygotowania do walki. Znajdziesz tutaj szereg informacji. Pierwsza to poziom zagrożenia (1). Jest to orientacyjny wskaźnik poziomu trudności walki. Wpływa także na wynik szybkiej bitwy (2) - im trudniejszy, tym większe straty poniesiesz.

Na tym ekranie możesz także rozmieścić swoje wojska. By to zrobić, przeciągnij ich podobizny (3) na niebieskie pola (4). Owe pola to jedyne miejsca, na których mogą stać twoje oddziały - zawsze generowanych jest ich dokładnie 9. Żółte pola z kolei należą do wroga - te ze znakiem zapytania (5) przedstawiają miejsca, w których jest jeden z oddziałów wroga (6).

Rozstawiając wojska zadbaj o to, by na tyłach twojej armii byli strzelcy - na ogół radzą sobie gorzej w zwarciu, daj im więc możliwość atakowania z bezpiecznego dystansu. Na przedzie naturalnie ustaw wojska walczące wręcz. Gdy zdecydujesz się walczyć, wciśnij po prostu przycisk Walcz samodzielnie (7). Możesz też się po prostu wycofać (8) - ale tylko wtedy, gdy sam zaatakowałeś.

Walka jest dość standardowa. Jednostki poruszają się w ściśle określonej kolejności (9), którą sprawdzisz u dołu ekranu. Gdy aktualna runda się zakończy, rozpocznie się kolejna i jednostki znów będą ruszać się w konkretnej kolejności.

Na to, jak szybko oddział się poruszy, ma wpływ jego inicjatywa. Im wyższa, tym wcześniej w kolejce wyląduje. Nie myl tego jednak z szybkością jednostki - ten drugi parametr wpływa na to, ile pól może pokonać w jednej turze. Szybkość przedstawiona jest jako zielona siatka (10) rozchodząca się od oddziału.

Ostatnia rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę - prócz atakowania wojsk, którego dokonasz po prostu klikając na oddziale - są czerwone pola (11) dookoła wrogów. Oznaczają one strefę, w której wrogie jednostki będą atakować twoje oddziały, gdy te będą się poruszać przez te pola. Twój oddział może na nie wejść, ale nie może ich opuścić - inaczej otrzyma cios.

Walka toczy się do momentu, aż jednej ze stron braknie oddziałów. Wtedy też wygrany otrzymuje doświadczenie i przedmioty pokonanego - a armia, która przegrała, traci wszystko, włącznie z bohaterem (którego jednak można potem wskrzesić).

Spis treści: Songs of Conquest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Songs of Conquest - targowisko: jak kupować i sprzedawać surowce

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze