Skip to main content

Songs of Conquest przemówi do fanów legendarnego Heroes of Might and Magic. Dziś premiera

Klasyka w nowej odsłonie.

Dzisiaj premierę na PC ma gra Songs of Conquest od studia Lavapotion, do złudzenia przypominająca wczesne odsłony legendarnej serii Heroes of Might and Magic.

Twórcy nie ukrywają wzorców, otwarcie pisząc o „turowej strategii inspirowanej klasykami lat 90.”. Kontrolujemy potężnych magów, by szukać artefaktów, pozyskiwać surowce, rozbudowywać miasta, kupować jednostki i toczyć potyczki na mapie podzielonej na heksagonalne pola.

Nawet oprawa przygotowana jest w stylu retro. Przygotowano cztery frakcje: to rycerze Arleon, prastare plemiona z mokradeł - Rana, nekromanci z Loth oraz zuchwali najemnicy - Barya.

Dzisiaj około godziny 18 produkcja powinna zadebiutować na Steamie i GOG, lecz mowa na razie o wersji Early Access. Nie wszystkie opcje mogą więc być dostępne, a ambicje deweloperów są spore. Mówią o kilku kampaniach, a także o wieloosobowej zabawie przez sieć oraz - jakże by inaczej - lokalnie.

Odpowiedzialne za prace Lavapotion to dość ciekawe studio, założone trzy lata temu w Szwecji przez czwórkę deweloperów bez większego doświadczenia w grach wideo.

Zobacz także