Skip to main content

Songs of Conquest - targowisko: jak kupować i sprzedawać surowce

Wymiana surowców, kupno świetlistej nici, pradawnego bursztynu i niebiańskiej rudy.

Pozyskiwanie surowców w Songs of Conquest to jedna z najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać. Jednakże, niezależnie od twoich starań, prędzej czy później braknie ci jednego zasobu - podczas gdy masz nadmiar pozostałych. Tutaj z pomocą przychodzi targowisko.

Targowisko to mechanika pozwalająca na handel surowcami. By móc z niej jednak korzystać, potrzebujesz odpowiedniego budynku. Ten wzniesiesz na średnim placu budowy (1).

W nowo otwartym oknie wybierz po prostu ostatnią pozycję (2) z zakładki średnie. Dla każdej frakcji nazwa budynku będzie się różnić - na widocznym niżej zdjęciu jest to Bazar frakcji Baria.

Gdy go wzniesiesz, odblokujesz możliwość handlu. W tym celu wciśnij ikonkę targowiska (3) widoczna przy prawej krawędzi ekranu. W nowo otwartym oknie znajdziesz dwie kolumny. Niebieska (4) to sprzedaż przedmiotów, zielona (5) to z kolei kupno.

Gdy klikniesz na ikonkę złota przy danym surowcu i kolumnie, wywołasz konkretny efekt. Przy zakupie oczywiście musisz poświęcić konkretną ilość złota, by zyskać zasoby - sprzedając tracisz z kolei surowce, a zyskujesz złoto. By mieć dostęp do targowiska potrzebujesz wspomnianego budynku w przynajmniej jednym kontrolowanym przez siebie mieście.

Spis treści: Songs of Conquest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Songs of Conquest - miasto, twierdza: jak przejąć

Zobacz także