Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remnant 2 - poradnik i najlepsze porady

Opis mechanik, walki z bossami, porady i sekrety.

Witajcie! Przed wami poradnik do Remnant 2. To produkcja studia Gunfire Games, która jest mieszanką gatunku soulslike i strzelanki.

Tytuł przeznaczony jest zarówno dla jednego gracza, jak i do gry kooperacji z przyjaciółmi. W poniższym poradniku do gry znajdziesz kompleksowe opisy powiązane m.in. z mechaniką, rozgrywką i sekretami oraz dowiesz się, jak pokonać konkretnych bosów.

Zapraszamy do lektury i życzymy dobrej zabawy w Remnant 2!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Rozgrywka i mechanika

Z poniższych informacji dowiesz się o najważniejszych systemach i mechanikach.

Podstawowe informacje i mechaniki

Rozwój postaci i ulepszenia wyposażenia

Walka i ulepszenie wyposażenia

Podstawowe klasy

Ukryte klasy


Walki z bossami

W tym miejscu zamieściliśmy linki do opisów wszystkich walk z bossami.


Sekrety i zagadki

W tej sekcji znajdziesz sekrety, jakie można odkryć w grze, oraz rozwiązania zagadek.


Interfejs i informacje na ekranie

Zanim zanurzysz się światach gry i wsiąkniesz w fabułę i eksplorację, warto wiedzieć, jakie informacje pojawiają się na ekranie.

  1. Minimapa – pokazuje obszar wokół Ciebie, nazwę lokalizacji, której przebywasz oraz ikony skrzynek i pobliskiego łupu
  2. Cele misji – w tym miejscu pokażą się cele misji, którą aktualnie przechodzisz. Jeżeli nie masz aktywnych misji, to pole pozostanie puste.
  3. Bronie – ikony, które pokazują Twoje aktualnie wyposażone bronie (broń długą i krótką) oraz mody. Oprócz tego, w przypadku użycia umiejętności modu, pokaże się tu poziom mocy modu.
  4. Umiejętność aktywna klasy postaci – ikona aktualnie wybranej umiejętności klasowej. Widoczny jest również status ładowania skila (czy jest gotowy do użycia, czy jeszcze się odnawia).
  5. Czerwony pasek zdrowia i szary pasek wytrzymałości – wskaźniki Twojego życia i wytrzymałości. Jeżeli czerwony pasek spadnie do zera, to umierasz i odradzasz się przy ostatnim punkcie kontrolnym. Szary pasek jest potrzebny do biegu i wykonywania uników w trakcie walki. Jeżeli będzie za niski to nie będziesz mógł ani biegać, ani unikać aż do momentu jego ponownego załadowania.
  6. Ikony aktywnych efektów – pokazuje zarówno pozytywne jak i negatywne statusy postaci oraz ich czas trwania.
  7. Pasek szybkiego wyboru – tu wyświetlają się przedmioty jednorazowego użytku, przypisane do paska szybkiego wyboru. Aby użyć jednego z nich należy wcisnąć odpowiednie klawisze funkcyjne.
  8. Relikt – pokazuje relikt, którego aktualnie używasz oraz liczbę ładunków, które Ci zostały. Relikty posiadają przeróżne buffy, więc warto wybrać odpowiedni do naszych potrzeb.

Wskazówki na start

Pamiętaj o wydawaniu punktów cech – rozdysponuj punkty cech na bieżąco. Nie gromadź ich niepotrzebnie, ponieważ nawet jeden dodatkowy poziom cechy znacznie odbija się na rozgrywce i mechanice RNG.

Zbieraj jak najwięcej złomu – złom jest podstawową walutą w grze, która służy kupowaniu i ulepszaniu przedmiotów. Im więcej złomu pozyskasz na start, tym szybciej staniesz się silniejszy.

Nasłuchuj odgłosów przeciwników – w grze przeciwnicy wydają różne dźwięki. Niektórzy dyszą, inni krzyczą, jeszcze inni rozmawiają. Dźwięk może Ci przynieść cenne informacje o zagrożeniu.

Wracaj do Ward 13 (bazy) – co jakiś czas warto wrócić do obozu, zakupić ulepszenia przedmiotów, uzupełnić zapasy oraz przejrzeć ofertę kupców. Warto być z tym na bieżąco, aby nie hamować swojego progresu w grze.

Używaj czerwonych kryształów – aktywacja kryształu zapisuje grę i odnawia zasoby. Korzystaj z tego i nie bój się resetować przeciwników.

Rozwiązuj napotkane zagadki i szukaj sekretów – eksploruj świat w poszukiwaniu tajemnic i znajdziek. Znalezione przedmioty często posiadają mocne statystyki i buffy, przez co znacznie ułatwiają rozgrywkę.

Zadbaj o mobilność – duży ciężar zbroi znacznie obniża mobilność postaci. Zadbaj o to, żeby kara do wytrzymałości była jak najmniejsza, ponieważ inaczej prędko odczujesz skutki walce.

Atakuj przeciwników we wrażliwe punkty – atak w odpowiednie miejsca na ciele przeciwników (w większości przypadków w głowę) powoduje zadanie dodatkowych obrażeń i zwiększenie szansy na obrażenia krytyczne. Bardzo przydaje się w starciach.

Nie bój się korzystać z reliktu – ładunki reliktu są odnawialne i za każdym razem gdy aktywujesz czerwony kryształ, zostaną zresetowane i przywrócone do początkowego stanu.

Jak najszybciej zaopatrz się w drugi archetyp – dzięki temu będziesz mógł pozyskiwać punkty doświadczenia dla obu archetypów jednocześnie, nie tracąc później czasu na levelowanie.

Wyposaż bronie w mody i mutylatory – mody i mutylatory to przedmioty nadające dodatkowe statystyki broni. Korzystaj z nich na bieżąco i nie zapominaj o ich ulepszaniu! Dzięki temu zyskasz przewagę w walce.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Remnant 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze

Jan Machejek

Współpracownik

Komentarze