Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remnant 2 - poziom trudności: jaki wybrać

Jaki poziom trudności wybrać na start.

Częścią uroku soulslików jest to, że z natury są trudne i wymagające. Nieinaczej jest w grze Remnant 2 , która świetnie wywiązuje się z powyższej zasady.

Z treści dowiesz się jakie są poziomy trudności w grze Remnant 2 oraz jaki poziom polecamy na start.


Na tej stronie:


Jakie są poziomy trudności

Gra oferuje 4 poziomy trudności. Zostały one szczegółowo opisane w poniżej.

  • Survivor - najniższy poziom trudności. Jeżeli jesteś początkującym graczem soulslików lub Jeżeli chcesz zagłębić się w historię i mniej skupiać się na walce to ten poziom jest dla Ciebie odpowiedni. Walki nadal będą wymagające, ale stanowią znacznie mniejsze wyzwanie niż w przypadku pozostałych poziomów trudności.
  • Veteran - poziom trudności dedykowany graczom lubiącym wyzwania i zazaznajomionym z mechanikami soulslików.
  • Nightmare - Poziom trudności dla osób, które uwielbiają wielokrotnie ginąć, kompletować sety oraz łączyć bonusy z ekwipunku i umiejętności w zabójcze mieszanki. Nie polecamy na start. Najlepiej wrócić do niego po pierwszym przejściu gry.
  • Apocalypse - szalenie trudny poziom trudności dla zapalonych weteranów soulslików, którzy mechaniki mają w małym palcu i gdy wchodzą na arenę z bossem to sami często są bossem dla bossa. Polecany tylko największym zapaleńcom gatunku
Poziom Pkt. doświadczenia Obraż. od wrogów Pkt. życia wrogów Obraż. od bossów Pkt. życia bossów
Survivor 100% 100% 100% 100% 100%
Veteran 115% 165% 150% 165% 165%
Nightmare 130% 350% 250% 262% 312,5%
Apocalypse 150% 450% 275% 405% 412%

Kiedy wybieramy poziom trudności

Poziom trudności gry wybieramy w trakcie tworzenia nowej postaci. Na początku będziemy mogli wybrać trzy z czterech poziomów trudności: Survivor, Veteran, Nightmare. Poziom trudności Apocalypse odblokuje się dopiero po pierwszym przejściu gry.


Jaki poziom trudności na start

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z grami soulslike to na pierwszą rozgrywkę polecamy poziom trudności Survivor. Pozwoli Ci na przyjemną rozgrywkę i zrównoważone wyzwanie. Jeżeli jednak miałeś już doczynienia z tego typu grami i lubisz wyzwania to zachęcamy do wyboru poziomu Weteran, który zapewni więcej punktów doświadczenia i lepszy loot.


Czy można zmienić poziom trudności w trakcie rozgrywki

Tak, można zmienić poziom trudności w trakcie rozgrywki. Wiąże się to jednak z zaczynaniem gry od początku – nasz obecny zapis gry zostanie nadpisany i będziemy musieli przechodzić wszystko od nowa. Niemniej jednak zachowamy aktualny ekwipunek. Jest to przydatna opcja dla graczy, którzy posiadają już porządny ekwipunek i chcieliby podjąć większe wyzwanie oraz uzyskać lepszy loot.

Następnie: Remnant 2 - zapisywanie, wychodzenie z gry

Spis treści: Remnant 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Remnant 2 - najlepsze porady na początek

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Jan Machejek

Współpracownik

Komentarze