Skip to main content

Remnant 2 dostanie duże DLC jeszcze w tym miesiącu

W przyzwoitej cenie.

Studio Gunfire Games zapowiedziało pierwszy duży dodatek do Remnant 2 - jednego z najbardziej pozytywnych zaskoczeń tego lata. Jeszcze w listopadzie gracze dostaną solidny powód, żeby powrócić do wymagającej strzelanki.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego ogłoszenia, dodatek o nazwie „Awakened King” trafi na PC, PS5 i Xbox Series X/S już 14 listopada, oferując nową opowieść, klasę postaci - Rytualistę - lokację, przeciwników oraz oczywiście szerszy wachlarz broni i umiejętności specjalnych.

W nadchodzącym dodatku gracze zostaną wciągnięci w nową, wciągającą opowieść, która odkryje kolejne warstwy intryg otaczających Jedynego Prawdziwego Króla” - głosi opis przygotowany przez twórców. Podobnie jak w przypadku „podstawki”, będzie mrocznie, trudno i momentami zapewne strasznie.

Ocalali będą przemierzać niezbadane lochy, zdobywając potężny sprzęt i zawiązując nieoczekiwane sojusze” - czytamy dalej. „Ich droga będzie jednak najeżona niebezpieczeństwami, jeśli bowiem zechcą dotrzeć do Jedynego Prawdziwego Króla, by położyć kres jego rządom terroru, będą musieli najpierw stawić czoła nowym zagrożeniom”.

Cena dodatku raczej nie zwala z nóg, zapłacimy bowiem 9,99 dolarów, a więc około 40 złotych. Jeśli natomiast jesteśmy niecierpliwi, możemy od razu zapłacić 24,99 dolarów (około 105 złotych), by zakupić zestaw wszystkich trzech planowanych DLC. Warto mieć jednak na uwadzę, że pozostałe rozszerzenia nie mają jeszcze daty premiery. Gracze, którzy zainwestowali na premierę w edycję Ultimate, otrzymają „Awakened King” za darmo.

Remnant 2 zadebiutowało na PC i konsolach obecnej generacji w lipcu i potrzebowało zaledwie czterech dni, by przebić próg miliona sprzedanych egzemplarzy. Wymagająca strzelanka zebrała bardzo pozytywne recenzje dzięki satysfakcjonującej mechanice strzelania i bogatemu systemowi rozwoju postaci. Gra sprawdza się szczególnie dobrze podczas rozgrywki w kooperacji, ale można też grać samemu.

Zobacz także