Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remnant 2 - mody broni: gdzie szukać, do czego służą

Do czego służą mody broni, gdzie je znaleźć oraz jak ładować moc modów.

Mody broni to dodatek do broni w grze Remnant 2, który funkcjonuje jako dodatkowa umiejętność zwiększająca obrażenia, obronę lub leczy. Poniżej dowiesz się do czego służą mody i gdzie je znaleźć.


Na tej stronie:


Do czego służą mody broni

Mody broni to przemioty, które funkcjonują jako dodatkowę umiejętności zwiększające obrażenia, obronę, zdolności lecznicze lub inne efekty. Większość modów broni można swobodnie umieszczać i wyjmować ze standardowych broni.

Aby użyć modów potrzebna jest określona pula Mocy Modów, która generuje się w trakcie atakowania przeciwników. Unikatowe bronie zazwyczaj dysponują własnymi modami, które nie mogą zostać zdemontowane.


Gdzie znaleźć mody broni

Są dwa sposoby na pozyskanie modów broni:

 • Początkowe 4 mody można zakupić za złom (eng. scraps) w lokalizacji Ward 13 u Avy McCabe [1].
 • Kolejne mody można stworzyć u tego samego NPC [1] po pozyskaniu określonych surowców specjalnych z bossów lub w efekcie eksploracji światów.

 • Jak umieścić mody w broni

  Aby przypisać mod do broni należy wykonać następujące kroki:

 • Otwórz ekpipunek w zakładce character [2] i najedź na kategorię broni [3], która Cię interesuje (bron długa, biała, krótka).
 • Następnie kliknij w kategorię, a ukaże się przed Tobą lista dostępnych broni. Najedź kursorem na broń, do której chcesz przymocować mod i wciśnij przycisk odpowiadający za funkcję inspect [4].
 • Kliknij w okienko wyboru modu [5] i wybierz z listy [6] interesującą Cię modyfikację.
 • Zatwierdź wybór i ciesz się modyfikacją.

 • Jak używać modów broni

  Aby użyć modów broni, wybierz w walce broń, z przypisanym modem, którego chcesz użyć, a następnie wciśnij przycisk akcji użycia modu broni (R1 na PS5, RB na Xboxie). W ten sposób aktywujesz umiejętność. Aby ponownie skorzystać z moda, musisz poczekać do momentu, gdy mod będzie gotowy do użytku.


  Co to jest moc modów i jak ją generować

  Moc modów to umiejętności specjalne, których możesz używać w trakcie walki. Każda używana broń posiada miejsce na swój własny mod mocy, który przeważnie można zmieniać.

  UWAGA: niektóre bronie posiadają wbudowany unikalny mod, którego nie można zmienić.

  Aby skorzystać z mocy modu, konieczne jest wyposażenie broni, do której jest przypisany oraz naładowanie paska mocy modów. Sposoby na wypełnienie paska mocy zostały opisane w dalszej części strony. Gdy pasek jest naładowany, możemy aktywować moc modu, która może mieć różne efekty, takie jak zadawanie dodatkowych obrażeń, leczenie, zatrzymywanie przeciwników lub wzmocnienie naszej postaci.

  Moce modów stanowią kluczowy element rozgrywki, pozwalając na różnorodność w stylu gry i dostosowanie taktyki do zmieniających się sytuacji. Wybór odpowiednich mocy modów zależy od preferencji gracza i strategii, jaką chcemy przyjąć w walce. Z modami można eksperymentować i łączyć je z różnymi rodzajami broni oraz umiejętności postaci.

  Moc modu (eng. mod power) to wskaźnik, który określa, ile mocy potrzebujesz do użycia modyfikacji broni. Generowanie mocy modu jest kluczowe przy korzystaniu z modyfikacji, które oferują unikalne zdolności i efekty, pomagające w walce z przeciwnikami. Aby wygenerować moc modu musisz wykonywać określone akcje podczas walki.

  Oto sposoby na generowanie mocy modów:

 • Zadawanie obrażeń- zadawanie obrażeń przeciwnikom jest jednym z głównych sposobów generowania mocy modu. Im więcej obrażeń zadasz, tym szybciej zapełni się pasek mocy.
 • Celowanie w słabe punkty wrogów - atakowanie wrażliwych punktów przeciwników zwiększa generację mocy modu. Staraj się celować w głowy lub inne słabe punkty wrogów, aby szybciej wypełnić pasek mocy.
 • Wykonanie ataku krytycznego - atak krytyczny zadaje większe obrażenia i znacząco zwiększa generację mocy modu. Próbuj trafień krytycznych, aby szybciej pozyskać moc modu.
 • Otrzymywanie obrażeń - w niektórych przypadkach otrzymywanie obrażeń od przeciwników również generuje moc modów. Dzieje się tak w przypadku wykorzystania pewnych cech postacji oraz przedmiotów ekwipunku. Warto jednak pamiętać, że przede wszystkim powinieneś unikać obrażeń, aby przeżyć w walce.
 • Ulepszanie cech postaci (eng. traits) - istnieją cechy, które wpływają na szybkość generacji mocy modu lub zwiększają całkowitą pojemność paska mocy. Rozwijaj odpowiednie cechy, aby zwiększyć swoją efektywność w generowaniu mocy. Więcej o cechach znajdziesz na stronie poświęconej temu zagadnieniu.
 • Następnie: Remnant 2 - relikty: jak działają, ulepszanie

  Spis treści: Remnant 2 - poradnik i najlepsze porady

  Poprzednio: Remnant 2 - krytyczny atak: jak wykonać

  Tematy w tym artykule

  Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

  O autorze

  Jan Machejek

  Współpracownik

  Komentarze