Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remnant 2 - szare zdrowie, jak odzyskać

Czym jest szare zdrowie i co zrobić, żeby je odzyskać.

W Remnant 2 poziom paska zdrowia jest kluczowy do przeżycia. Na samym początku, gracz nie ma możliwości stałej regeneracji zdrowia. Wyjątkiem jest szare zdrowie, którego mechanikę opisujemy niżej.


Na tej stronie:


Czym jest szare zdrowie

Pasek szarego zdrowia to jedna z mechanik gry. Jak już pewnie zauważyłeś, w momencie otrzymania obrażeń, część zdrowia tracisz, a część zostaje wyszarzona. Wyszarzona część [1] ma wartość połowy obrażeń, które otrzymałeś od wroga. Z czasem szary pasek odzyskuje czerwony kolor – jest to po prostu część zdrowia, która ulega regeneracji. W niejednym przypadku może ci to uratować życie i zastąpić użycie jednorazowych przedmiotów leczniczych lub reliktu.


Jakie dodatkowe funkcje ma szare zdrowie

Oprócz tego mechanika szarego zdrowia może być też wykorzystywana razem z przedmiotami zwiększającymi statystyki. Istnieją elementy ekwipunku, które podnoszą statystyki i zapewniają dodatkowe umiejętności w zależności od tego czy postać posiada pasek szarego zdrowia, czy też nie. Na przykład, niektóre przedmioty mogą zwiększyć szybkość poruszania się, obrażenia zadawane przez gracza lub zdolność regeneracji energii specjalnych ataków, jeśli szary pasek zdrowia jest widoczny.

Warto sprawdzać i dopasowywać ekwipunek do naszego ulubionego stylu rozgrywki. Przedmioty zależne od szarego paska życia sprawdzą się w stylu bazującym na deficycie zdrowia i ryzykownym otrzymywaniu obrażeń przy jednoczesnym podnoszeniu statystyk obrażeń od ataku zadawanych wrogom.

Z drugiej strony, istnieją przedmioty, które mogą pomóc w zarządzaniu stanem szarego zdrowia. Niektóre z nich mogą skrócić czas potrzebny do regeneracji lub zwiększyć liczbę punktów zdrowia, które można zregenerować.

Następnie: Remnant 2 - udźwig, ciężar: na co wpływa

Spis treści: Remnant 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Remnant 2 - leczenie, uzupełnianie zdrowia

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Jan Machejek

Współpracownik

Komentarze