Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remnant 2 - Tal'Ratha: walka z bossem

Jak pokonać bossa Tal'Ratha.

Tal'Ratha to boss w Remnant 2, którego spotkasz w lokacji: Forgotten Prison. Boss jest bardzo specyficzny, ponieważ wariant walki różni się w zależności od naszego wyboru w dialogu. Gdy dojdzie do konfrontacji z bossem, mamy dwie możliwości: albo nie pozwolić, żeby potwór nas zjadł, albo pozwolić, żeby nas zjadł. Poniżej znajdziesz opisy obydwu wariantów oraz informacji, które pomogą ci przy walce z bossem.


Tal’Ratha - jak się przygotować

Do walki z bossem polecamy się przygotować w kilku aspektach:

 • Przed walką warto zakupić eliksir Chilled Steam, który zapewnia nam 10% więcej prędkości ruchu przez 60 sekund. Można go kupić u Mudtootha w Ward 13. Obszar walki jest duży, a mobilność pomaga w unikaniu obrażeń.
 • Warto się również zaopatrzyć w kilka Krwawych Korzeni (eng. Blood Root). Dzięki temu zapewnimy sobie dodatkowy środek leczniczy w trakcie walki. Można ją zakupić u Reggiego w lokalizacji Ward 13.
 • Dobrym pomysłem może okazać się też zakup mikstury Paliwo Rakietowe (eng. Rocket Fuel), która zwiększa szybkość strzelania o 10% oraz ataku wręcz o 15% na czas 20 sekund. Można ją zakupić u Reggiego w lokalizacji Ward 13.

Tal’Ratha- jak pokonać bossa

Jeżeli w dialogu poprzedzającym starcie nie pozwolimy, aby potwór nas zjadł to będziemy się mierzyć z jego standardowym wyglądem. W drugim przypadku zmierzymy się z jego metafizycznym odpowiednikiem. W obu przypadkach boss posiada liczne ataki obszarowe oraz przywołuje dodatkowych przeciwników. Dodatkowo dysponuje szarżą i jest podatny na obrażenia od ognia

Najlepszą taktyką jest pozostać w ciągłym ruchu i celować w jego buzię, gdy tylko jest taka możliwość. Najpierw zajmij się likwidacją przywołanych przeciwników, a potem skup się na bossie.

Wariant I, nie pozwoliłeś, żeby potwór cię zjadł:

 • W tej wersji boss bazuje na atakach kwasowych, które zadają duże obrażenia i nakładają statusy.
 • Najbardziej zabójczym atakiem jest zdecydowanie atak, który polega na zasysaniu powietrza [1]. Jeżeli znajdziesz się za blisko i nie zdążysz strzelić w usta potwora, to momentalnie umrzesz. Koniecznie zachowaj dystans.
 • Jednym z bardziej irytujących ataków jest skok i tąpnięcie [2]. Boss kieruje skok w twoim kierunku, więc wykonuj szybkie uniki i w żadnym wypadku nie daj się zmiażdżyć. Ten atak potwór wykonuje często.
 • Wróg również pluje fioletowym kwasem [3] w twoją stronę oraz na obszar w kierunku którego się poruszasz. Kontakt z trucizną nakłada status klątwy, która zmniejsza maksymalną pulę twojego zdrowia. To kolejny powód, aby zachować dystans. Czasami również rzuca fiolką z kwasem, która zadaje obrażenia obszarowe i również nakłada status.
 • W trakcie walki będą pojawiać się wrogie potwory [4], które nie zadają dużych obrażeń, ale powodują, że zachowanie dystansu od bossa staje się problematyczne. Staraj się je likwidować w pierwszej kolejności, a dopiero potem skup się na bossie.
 • Dodatkowo od czasu do czasu boss będzie szarżował [5] w twoją stronę. Możesz poznać ten moment po tym, że zacznie otwierać paszczę i stawać na swoich odnóżach. W przypadku szarży strzelaj w usta i wykonaj unik dopiero gdy będzie już bardzo blisko. W innym przypadku zmieni kierunek szarży, tam gdzie się poruszasz.
 • Gdy zbijesz życie bossa do połowy, zacznie tworzyć białe i fioletowe kule [6], które działają jak samonaprowadzające torpedy. Należy w nie strzelać,aby je zniszczyć i za wszelką cenę unikać kontaktu, bo może być śmiertelny.

Wariant II, pozwoliłeś, żeby potwór cię zjadł:

 • W tej wersji boss bazuje na atakach energią, teleportacji i bardziej “kosmicznych” atakach niż w drugiej formie.
 • Najbardziej zabójczym atakiem jest zdecydowanie atak, który polega na wysyłaniu fal energii [7]. Boss tworzy czarną dziurę i wysyła pierwszą falę energii. Fala idzie od zewnątrz mapy do środka czarnej dziury. Następnie boss uwalnia zassaną energię w formie drugiej fali - tym razem ze środka czarnej dziury na zewnątrz mapy. Unikaj obu fal. Możesz nad nimi przeskoczyć, bądź przeturlać się w odpowiednim momencie.
 • Czasem boss stanie w miejscu i zacznie krzyczeć. Jest to oznaka, że zaraz wystrzeli kilka czarnych pocisków energii [8] na losowe obszary wokół twojej pozycji. Najlepiej wyczekać moment lotu pocisków i w ostatniej chwili stosować uniki.
 • Wróg również ma możliwość ataku z bliska [9]. Teleportuje się wtedy na zasięg broni krótkiej i macha swoimi łapami. Należy zastosować unik. Jeden długi fikołek powinien zrobić robotę.
 • W trakcie walki boss będzie też strzelał z dłoni żółtą energią [10]. Należy wykonać unik lub pozostać w ciągłym biegu.
 • Dodatkowo od czasu do czasu boss będzie szarżował [11] w twoją stronę. Możesz poznać ten moment po tym, że zacznie otwierać paszczę i stawać na swoich nogach. Następnie, jeżeli unikniesz ataku, boss teleportuje się w inne miejsce mapy i powtórzy szarżę dwukrotnie. W przypadku szarży strzelaj w usta i wykonaj unik dopiero gdy będzie już bardzo blisko. W innym przypadku zmieni kierunek szarży, tam gdzie się poruszasz.
 • Gdy zbijesz życie bossa do połowy, zacznie tworzyć gwiazdy [12], które zadziałają jak samonaprowadzające torpedy z odroczeniem. Dopiero po wystrzeleniu 4 serii gwiazdy zaczną spadać na ziemię i eksplodować wokół ciebie. Obserwuj sufit i wykonuj uniki.
 • Walka jest ciężka, ale wykonalna. Najważniejsze jest precyzyjne celowanie i bycie w ciągłym ruchu.

Spis treści: Remnant 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Remnant 2 - Primogenitor: walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Remnant 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze

Jan Machejek

Współpracownik

Komentarze