Skip to main content

Remnant 2 - zagadka: zegar, Lemark District, Hewdas Clock

Jak rozwiązać zagadkę wielkiego zegara.

Remnant 2 oferuje bogactwo ukrytych miejsc, skarbów i różnorodnych tajemnic do odkrycia. Podczas eksploracji tego świata i rozwiązywania zagadek możesz liczyć na nagrody w postaci broni, ulepszeń, reliktów i innych cennych przedmiotów.

Poszukiwania tych sekretów zapewniają emocjonującą przygodę, a zdobyte nagrody umożliwiają wzmocnienie twojej postaci i lepsze przygotowanie się do dalszych wyzwań. Z poniższej treści dowiesz się jak rozwiązać zagadkę wielkiego zegara w lokalizacji Lemark District.


Na tej stronie:


Gdzie znaleźć zagadkę

W centrum lokalizacji Hewdas Clock, tuż przy czerwonym krysztale, znajduje się duża wieża zegarowa, na którą można wejść. Na szczycie znajduje się początek zagadki. Drogę na szczyt rozpocznij od wejścia na rusztowanie po lewej stronie [1].

Samo wchodzenie jest proste. Gra kieruje nas jedną ścieżką w górę. Problematyczne mogą okazać się potwory, które ukrywają się w formie gargulców [2] i ożywają gdy do nich podchodzisz lub w nie strzelisz.

Szybko likwiduj wrogów, nie pozwól się im zbliżyć, ponieważ mogą cię zepchnąć na sam dół wieży, powodując śmierć postaci. Najlepiej atakować kamienne figury z dystansu [3] i osłonionych miejsc. Wyczekiwać aż znajdą się w polu rażenia i strzelać.

Na szczycie wieży dotrzesz do początku zagadki. Twoim oczom ukażą się koła zębate zegara, składające się na jego mechanizm. Jednak szybko zorientujesz się, że mechanizm zegara jest niekompletny - brakuje koła zębatego. Twoim celem jest znalezienie brakującego elementu i dostarczenie go w puste miejsce [4].

Przywróć więc prąd za pomocą przycisku [5] i aktywujemy windę za pomocą wajchy [6].

Następnie zjedź na sam dół i oddal się od zegara na tyle, żeby zobaczyć układ wskazówek na jego tarczy [7] – ta informacja jest kluczowa do rozwiązania zagadki.


Podróż do Lemark District i ułożenie wskazówek na zegarze

Następnie udaj się do lokalizacji Lemark District przez jedno z przejść na mapie Hewdas Clock. Lokalizacje są generowane losowo, więc jeśli jeszcze nie odblokowałeś tego przejścia, odłóż zagadkę na później, gdy już odkryjesz cały obszar.

Gdy dotrzesz do Lemark District podążaj za drogą na minimapie. W lokalizacji znajdziesz wielu płonących wrogów, więc uważaj, żeby nie zginąć. Na końcu ścieżki dotrzesz do ruin domu [8]. Wejdź do środka przez dziurę w ścianie i zejdź w dół po schodach.

W środku znajdziesz pomieszczenie z dużą liczbą zegarów. Podejdź do zegara naprzeciwko drzwi [9], po drugiej stronie pomieszczenia od wejścia. Twoim zadaniem jest ustawić wskazówki w taki sposób, żeby pokazywały godzinę wyświetlaną na tarczy wieży zegarowej. Prawidłowe ustawienie jest widoczne na obrazku niżej.


Co zrobić z kołem zębatym

Po ułożeniu wskazówek jak na obrazku [10], zegar się otworzy, a ty otrzymasz małe koło zębate [11], którego trzeba użyć w wybrakowanym mechanizmie dużego zegara.

Po zebraniu koła wróć na szczyt wieży zegarowej w Hewdas Clock za pomocą wcześniej odblokowanej windy. Następnie umieść koło zębate w pustym miejscu [12] i uruchom mechanizm kołem [13].

Dzięki temu zegar zacznie działać, a ty odblokujesz przestrzeń po lewej stronie gdzie znajdziesz przedmiot Broken Timepiece [14], który można przerobić na mod do broni.

Aby przerobić Broken Timepiece na mod do broni należy wrócić do obozu w Ward 13 i podejść do Avy. Następnie wybieramy z panelu sprzedaży Timewarp weapon mod i go tworzymy.

Spis treści: Remnant 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Remnant 2 - zagadka: szachownica, Postulant’s Parlor

Zobacz także