Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Remnant 2 walczą o dodanie do gry crossplayu

Są pewne komplikacje.

Remnant 2 cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród graczy pecetowych, jak i konsolowych. Dziwi jednak fakt, że tytuł nie doczekał się jeszcze funkcji rozgrywki międzyplatformowej. Studio Gunfire Games uspokaja - prace nad crossplayem już trwają.

Deweloperzy mierzą się jednak z nieokreślonymi precyzyjnie komplikacjami, dlatego będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Szczegóły zdradzono podczas niedawnej sesji AMA (zapytaj mnie o wszystko) na forum Reddit, podczas której deweloperzy odpowiadali na najbardziej palące pytania graczy.

Świetna gra! Czy planujecie w przyszłości wdrożyć funkcję crossplayu?” - docieka jeden z internautów. „Tak, przyglądamy się tej kwestii. Istnieją jednak problemy z różnymi platformami i tym, czego wymagają, by umożliwić rozgrywkę międzyplatformową. Ale aktywnie nad tym pracujemy” – napisał w odpowiedzi reżyser David Adams z Gunfire Games.

Jak widać, twórcy nie są jeszcze pewni konkretnego terminu, w którym użytkownicy wszystkich platform będą mogli zasiąść wspólnie do zabawy. Biorąc jednak pod uwagę popularność gry i rozmiar wydanej niedawno aktualizacji, możemy podejrzewać, że crossplay znajduje się na szczycie listy priorytetów studia.

Przypomnijmy, że najnowszy patch trafił do gry w zeszłym tygodniu i wprowadził długą listę poprawek w kwestii wydajności oraz balansu. Znacznie ułatwiono także proces resetowania postaci, by zachęcić graczy do eksperymentowania z różnymi zestawami broni i umiejętności.

W żadnym wypadku jeszcze nie skończyliśmy. Nie są to większe zmiany, o których wspominaliśmy na Discordzie i Reddicie, ale w krótkoterminowej perspektywnie powinny pomóc w przebudowywaniu postaci i eksperymentowaniu z różnymi opcjami” - zapewniono w opisie patcha. W Remnant 2 zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Niestety bez polskiej wersji językowej.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze