Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remnant 2 dostanie oficjalny „tryb ziemniaka”

Dla słabszych komputerów.

Choć wydane w lipcu Remnant 2 zostało przyjęte niezwykle ciepło, strzelanka do dziś mierzy się z pewnymi problemami technicznymi. Studio Gunfire Games zamierza na to zaradzić w najbliższej aktualizacji, dodając do gry oficjalny „tryb ziemniaka”.

Deweloperzy chcą najwyraźniej sprawić, że tytuł będzie dało się uruchomić także na słabszych komputerach, żartobliwie zwanych właśnie „ziemniakami”. Wzmianka o nowej opcji padła w opisie patcha, zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Nie podano żadnych szczegółów, ale możemy podejrzewać, że ziemniaczany tryb pozwoli obniżyć jakość wszystkich tekstur do absolutnego minimum, najprawdopodobniej zmieniając przeciwników i postacie w kolorowe plamy na ekranie. Na szczęście zabawa w Remnant 2 opiera się głównie na strzelaniu, dlatego posiadacze słabszego sprzętu nie powinni narzekać na brak graficznych wodotrysków.

Do tego mają dojść jeszcze bardziej ogólne poprawki wydajności, co w połączeniu z funkcją skalowania rozdzielczości oferowaną przez DLSS i FSR powinno pozwolić na osiągnięcie całkiem sensownej liczby klatek na sekundę. Na liście nowości znajdziemy także usprawnienia w celowaniu i sprintowaniu, możliwość wymiany broni na surowcę oraz mnóstwo zmian w balansie. Aktualizacja powinna zadebiutować w przeciągu najbliższego tygodnia.

W Remnant 2 zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S, ale niestety bez opcji crossplayu. Twórcy zapewniają jednak, że rozgrywka międzyplatformowa zostanie dodana w jednej z darmowych aktualizacji. Przypomnijmy, że poprzednie łatki wprowadziły między innymi ułatwiony system resetowania postaci, by zachęcić graczy do eksperymentowania z różnymi umiejętnościami i elementami wyposażenia.

Read this next