Skip to main content

Remnant 2 - złom, scrap: jak zdobywać, używać

Sposoby na zdobycie złomu. Do czego potrzebny jest scarp.

Scarp, czyli złom, to podstawowa waluta gry w Remnant 2 i jest potrzebny do zakupu oraz produkcji praktycznie wszystkich przedmiotów. Poniżej dowiesz się w jaki sposób pozyskiwać złom.


Na tej stronie:


Sposoby na zdobycie złomu

Złom (eng. scrap) jest kluczowym surowcem w Remnant 2 więc warto zebrać go jak najwięcej w trakcie rozgrywki. Dzięki niemu można kupować i ulepszać przedmioty, więc upewnij się, że zawsze masz wystarczającą ilość złomu, aby pozyskiwać nowe bronie, zbroje i inne przedmioty, które ułatwią Ci przeżycie w niebezpiecznym świecie gry. Istnieją następujące sposoby na pozyskanie złomu (eng. scraps):

  • Zabijanie przeciwników – to najłatwiejszy sposób na zdobycie złomu, ale jednocześnie namniej efektywny. Mimo stałego napływu, z przeciwników wypada go niewiele. Można użyć pierścieni do zwiększenia ilości wypadającego złomu, ale nadal jest to czasochłonne przedsięwzięcie.
  • Otwieranie skrzynek – w skrzyniach znajduje się sporo złomu, ale ich minusem jest ograniczona liczba na mapie.
  • Farmienie i sprzedaż Lumenite Crystals – jest to najbardziej efektywna metoda pozyskiwania złomu. Za każdy kryształ otrzymamy 150 sztuk złomu, a przywołanie i walka minibossów, z których wypadają kryształy jest prosta i skuteczna.
  • Wykonywanie zadań i aktywności – złom można pozyskać też jako nagrodę po ukończeniu wybranych eventów i zakończeniu zadań głownych oraz pobocznych.
  • Pokonywanie bossów – gdy zabijesz bossa, otrzymasz dużą ilość złomu.
  • WSKAZÓWKA: – warto skorzystać z trybu przygodowego, aby zapewnić sobie skuteczną farmę złomu. Tryb przygodowy daje nam pełną dowoność zwiedzania lokalizacji i nie jest związany restrykcjami trybu kampanii.

Kiedy wykorzystujemy złom

Istnieje wiele sytuacji, w których będziemy musieli korzystać ze złomu. Trzy główne sytuacje, w których będziemy potrzebować dużych zasobów złomu to:

  • Handel i zakup – złom jest wykorzystywany jako waluta do kupowania rzeczy od handlarzy w lokalizacji Ward 13 oraz innych miejscach gry. Sprzedawcy oferują różnorodne przedmioty, a za złom można nabyć m.in. nowe bronie, zbroje, akcesoria czy inne cenne użytkowe przedmioty.
  • Tworzenie przedmiotów - złom pozwala również na konstruowanie różnych przedmiotów, takich jak mody broni, mutylatory czy bronie. Przedmioty te są bardzo przydatne w walce i podczas eksploracji, więc warto inwestować złom w ich tworzenie.
  • Ulepszanie przedmiotów - złom jest niezbędny do ulepszania broni, zbroi, modów, mutylatorów, reliktów i pozostałych przedmiotów. W lokalizacji Ward 13 znajdują się NPC, którzy za określoną pulę surowców wykonają dla Ciebie ulepszenie przedmiotu. Ulepszone przedmioty posiadają zwiększone statystyki, co przekłada się na łatwiejszą walkę z przeciwnikami.

Następnie: Remnant 2 - kupcy, handel: sprzedaż i zakup przedmiotów

Spis treści: Remnant 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Remnant 2 - śmierć: konsekwencje, jak unikać

Read this next