Skip to main content

W dodatek do Remnant 2 zagramy za darmo - jeśli mamy towarzysza

Który DLC posiada.

Studio Gunfire Games postanowiło sprawić graczom miłą niespodziankę. Twórcy zdradzili, że fabułę nowego dodatku do Remnant 2 da się ukończyc bez wydawania pieniędzy, ale potrzebujemy do tego towarzysza.

Jak wyjaśniono w oficjalnym wpisie, do zawartości rozszerzenia dostaniemy się w ramach trybu współpracy z drugą osobą, która DLC zakupiła. Gracze mogą wspólnie zwiedzać nowe lokacje i poznawać fabułę Awakened King bez żadnych limitów czasowych i ograniczeń poziomu postaci.

Gracz „na doczepkę” nie będzie mógł jednak zbierać i korzystać z broni oraz dodatkowego wyposażenia związanego z DLC. Fabułę trzeba będzie więc odkrywać przy użyciu sprzętu i umiejętności z podstawowej gry, albo liczyć na wsparcie od growego towarzysza. Nie skorzystamy też z kolejnej klasy postaci - tajemniczego Rytualisty - ale zawalczymy za to z nowymi przeciwnikami i zwiedzimy niezbadane wcześniej lochy, prowadzące do tytułowego króla.

Przypomnijmy, że dodatek Awakened King zadebiutuje na PC, PS5 i Xbox Series X/S już 14 listopada, a więc w przyszły wtorek. Podobnie jak w przypadku„ podstawki”, i tutaj fabuła zapowiada się całkiem mrocznie. „Ocalali będą przemierzać niezbadane lochy, zdobywając potężny sprzęt i zawiązując nieoczekiwane sojusze” - czytamy w opisie DLC.

Ich droga będzie jednak najeżona niebezpieczeństwami, jeśli bowiem zechcą dotrzeć do Jedynego Prawdziwego Króla, by położyć kres jego rządom terroru, będą musieli najpierw stawić czoła nowym zagrożeniom” - napisano dalej. Podstawowe wydanie wyceniono na 9,99 dolarów, czyli ok. 40 złotych. Jest też edycja za 24,99 dolarów (około 105 złotych), która zagwarantuje od razu dostęp do wszystkich trzech planowanych rozszerzeń. Gracze, którzy zainwestowali na premierę w edycję Ultimate, otrzymają Awakened King za darmo.

Zobacz także