Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - kuźnia: wykuwanie i ulepszanie broni i pancerza; jak odkryć kolejne poziomy drzewka

Tworzenie wyposażenia bohatera.

Monster Hunter Rise - kuźnia: wykuwanie i ulepszanie broni i pancerza; jak odkryć kolejne poziomy drzewka Tworzenie wyposażenia bohatera.

Tworzenie nowych, lepszych broni i pancerzy to jedna z najważniejszych czynności w Monster Hunter Rise. Im lepszy sprzęt posiadamy, tym nasza siła ataku i odporność na obrażenia jest wyższa. Dlatego należy cały czas dbać o nasze wyposażenie, wykuwać nowy oręż oraz pancerz i ulepszać go, by stawiać czoła coraz to trudniejszym wyzwaniom, które rzuca przed nami gra.

W tym celu należy udać się do kowala, który pracuje kuźni. W wiosce znajdują się dwa tego typy obiekty - i nie ma znaczenia, z usług którego będziemy korzystać. Kowala odnajdziemy w Stalowni i Strefie Przyg. Centrum.

Warto zauważyć, że do wykuwania broni oraz wykuwania i ulepszania pancerza wymagane jest użycie odpowiednich materiałów. Na stronie Monster Hunter Rise - przedmioty, materiały, zasoby, surowce: jak pozyskiwać i uzupełniać zapasy opisaliśmy, jak zdobywać zasoby niezbędne do tworzenia nowych przedmiotów. Ulepszanie elementów pancerza dodatkowo wymaga kul pancerza - jak je zdobyć, wyjaśniliśmy na stronie Monster Hunter Rise - kule pancerza: rodzaje, jak zdobyć, do czego służą.Wykuwanie broni

Jeśli chcemy wykuć nową broń, należy najpierw wybrać z listy oręż, który chcemy stworzyć. Następnie przejdziemy do okna drzewka broni. Nowe narzędzia uszeregowane są według głównego materiału, jaki jest potrzebny, by wykuć nowy przedmiot.

Im dalej w prawo, tym dany rodzaj broń jest lepszy (zadaje większe obrażenia oraz zadaje dodatkowe obrażenia związane z żywiołami i plagami). Aby wykuć przedmiot znajdujący się dalej w drzewku, należy najpierw stworzyć podstawowy przedmiot z linii i ulepszać go, korzystając ze zdobytych materiałów.

Zaznaczając dany oręż, zobaczymy, jaki materiał (1) potrzebny jest do jego wykucia oraz jakie obrażenia (2) będzie zadawał. Oprócz konkretnych zasobów potrzebujemy złota, by zapłacić kowalowi za jego pracę.

Kolejne poziomy drzewka, oznaczone znakiem zapytania (3), kryją jeszcze lepsze przedmioty. Dostęp do nich zostanie ujawniony, gdy poczynimy odpowiednie postępy w zadaniach wioski i Centrum. Natomiast jeśli dana broń w drzewku, pomimo dostępu do całego poziomu, oznaczona jest znakiem zapytania, znaczy to, że dany materiał nie został przez nas jeszcze odkryty lub nie pokonaliśmy jeszcze potwora, z którym dana gałąź jest powiązana.


Wykuwanie i ulepszanie pancerza

Pancerz jest niemniej ważny niż broń, gdyż chroni nas przed atakami przeciwników, dlatego warto zadbać o jak najlepszą zbroję, hełm, nagolenniki itd.

Podobnie jak oręż, aby stworzyć poszczególne elementy pancerza, który składa się z pięciu części, wykuwa się je z materiałów pochodzących z upolowanych potworów, kości i rud kopalnianych. Jeśli brakuje nam jakiś składników, by wykuć nowy pancerz, musimy je zdobyć - wycinając je z danego potwora lub odnajdując w świecie gry.

Wszystkie elementy pancerza można ulepszać - im będą mieć wyższy poziom, tym lepszą ochronę nam zapewnią. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, potrzebne do tego są kule pancerza. Każdy kolejny poziom wymaga większej ilości kul pancerza, przy czym należy pamiętać, że kule pancerza mają różną wartość:

  • kula pancerza (zwykła) - wartość = 1,
  • kula pancerza+ - wartość = 5,
  • zaawansowana kula pancerza - wartość = 20.

Dostęp do lepszych kul pancerza otrzymamy z czasem, wraz ze wzrostem poziomów zadań i łowcy. Każdy poziom ulepszenia pancerza wymaga odpowiedniej wartości kul pancerza (4). W tym celu możemy użyć różnych kul (5), byleby osiągnąć wymaganą wartość danego poziomu.

Następnie: Monster Hunter Rise - kule pancerza: rodzaje, jak zdobyć, do czego służą

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - wyposażenie: broń, pancerz, umiejętności, floria, jak zmienić

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze