Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise zmierza na PC - znamy datę premiery, w planach demo

Plus: szczegóły o dodatku.

  • Monster Hunter Rise ukaże się na PC w styczniu 2022 roku
  • Wersja komputerowa zaoferuje wszystkie dotychczasowe treści z wydania na Switcha
  • W październiku na Steamie pojawi się demo

Capcom na Tokyo Game Show ujawnił datę premiery Monster Hunter Rise w wersji PC. Dostępna aktualnie tylko na Switchu produkcja pojawi się na komputerach osobistych 12 stycznia 2022 roku.

Natomiast już w przyszłym miesiącu - 13 października - na Steamie ukaże się demo. Wersja testowa pozwoli grać w pojedynkę w trybie offline lub przez sieć z maksymalnie trzema innymi użytkownikami. Do tego 14 broni do wypróbowania.

Gracze zapoznają się też z wariantem treningowym, samouczkiem Wyvern Riding i trzema zadaniami, przy czym każde umożliwi upolowanie odmiennego stwora. Misje dostępne będą na różnych stopniach trudności: łatwym, średnim i zaawansowanym.

Cover image for YouTube videoMonster Hunter Rise - Steam / PC Trailer [4K/60fps]

Edycja PC zaoferuje wszystkie treści, które pojawią się na Switchu do końca listopada. W planach szereg opcji graficznych, możliwość zabawy bez limitu klatek na sekundę, a także w 4K i na wyświetlaczach typu 21:9. Poza tym twórcy przygotowują tekstury w wyższej rozdzielczości.

Monster Hunter Rise jest konsolowym exclusivem platformy Nintendo. Tak jak w poprzednich odsłonach, rozgrywka sprowadza się do polowania na potwory. Nie brakuje kilku nowości, w tym skakania, wspinania i przyciągania się do wrogów z pomocą specjalnej linki. Inną innowacją są przypominające psy wierzchowce Palamute.

Cover image for YouTube videoMonster Hunter Rise: Sunbreak - Teaser Reveal

Ujawniono też szczegóły o zapowiedzianym niedawno dodatku Sunbreak. Rozszerzenie ukaże się latem na PC i Switchu, wprowadzając nowy wątek fabularny, lokacje, bestie, elementy rozgrywki, rangę zadań i bazę operacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Monster Hunter Rise

PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze