Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - przedmioty, materiały, zasoby, surowce: jak pozyskiwać i uzupełniać zapasy

Jak i gdzie szukać zasobów do tworzenia przedmiotów.

Monster Hunter Rise jest grą, w której istotne jest pozyskiwanie zasobów, by wytworzyć z nich przydatne przedmioty - między innymi: broń, pancerz, mikstury lecznicze, amunicję, narzędzia czy eliksiry leczące plagi i negatywne efekty.

Różnorodność składników, jakie możemy zebrać i zdobyć w grze, jest ogromna - od roślin, grzybów, owadów, po materiały z wyciętych zwierząt i kończąc na rzadkich surowcach. Znajdują się w różnych miejscach. Na tej stronie dowiesz się, jak zdobywać pospolite i trudno dostępne przedmioty.

Metod pozyskiwania materiałów jest kilka:

  • Oczywiście najprostszym, a zarazem najlepszym, sposobem zdobywania nowych zasobów jest ich ręczne zebranie podczas ekspedycji i wykonywania zadań. Podchodząc do interaktywnego obiektu, wystarczy go aktywować, by nowy składnik znalazł się w sakwie na przedmioty. Jeśli poszukujemy konkretnego materiału, warto skorzystać z mapy i wyszukać go za pomocą filtrów (1). Wówczas na zbliżeniu mapy widoczne będą miejsca, gdzie dany materiał się znajduje.
  • Jeśli poszukujemy materiałów pochodzących z konkretnych potworów, należy wybraćzadanie bądź ekspedycję, w której spotkamy poszukiwane bestie. A po pokonaniu stwora, należy wyciąć z niego materiały, licząc, że znajdą się tam składniki, których poszukujemy. Należy bowiem wiedzieć, że nie zawsze wypadnie przedmiot, którego oczekujemy (szansa na wypadnięcie jest określona procentowo; lista składników z danego potwora oraz procentowa szansa na ich zdobycie znajduje się w menu gry: Informacje / Notatki łowcy / Duże potwory / Materiały). Podczas walk stwory, w wyniku zadawanych im obrażeń, często gubią cenne materiały - to białe, jasne punkty (2), które leżą na ziemi. Je również warto zbierać, gdyż często są to przedmioty, które mogą nam się przydać.
  • Na Placu kompanów znajdują się obiekty, które służą do pozyskiwania materiałów - Miaujemnicy oraz Argosy. Oba wymagają psich i kocich towarzyszy, których wynajmujemy u opiekuna kompanów. Umieszczając zwierzęcych towarzyszy na statku Argosy i wysyłających ich na jedną z tras jako Miaujemników, możemy zdobyć wybrane i określone wcześniej materiały. Warto cykliczne odwiedzać te miejsca i zlecać dostawy wybranych, najważniejszych dla nas, materiałów. Co prawda, są to czynności, które nie są darmowe, ale ich koszt szybko się zwróci w postaci cennych dla nas przedmiotów.
  • Niektóre rzadkie materiały możemy pozyskać, wykonując opcjonalne zadania poboczne i zlecenia, które przekazują nam mieszkańcy wioski. Przed wykonaniem takiej misji zobaczymy okno z listą nagród, które uzyskamy, jeśli ukończymy tego typu misję.

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - sprzęt kumpsów: jak zdobyć nowe przedmioty dla kompana

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze