Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - waluta gry: złoto i punkty Kamury, jak szybko zdobywać

Jak zdobywać złoto i punkty Kamury.

Złoto (skrót: z; waluta oznaczona złotą ikoną) i punkty Kamury (niebieska ikona) to waluta w Monster Hunter Rise, za którą zakupimy sprzęt, a także zapłacimy za wszystkie usługi dostępne we wiosce.

Liczba punktów Kamury oraz złoto (1) widoczne są w prawym, górnym rogu ekranu. Walutę zdobywamy za ukończenie zadania, ale nie tylko. Wynik jest uzależniony od kilku czynników.

  • Każde zadanie, oprócz ekspedycji, ma określoną wartość w złocie - jeśli je ukończymy otrzymamy zapłatę za swój trud. Jeśli chcemy zarobić jak najwięcej, należy wybierać najbardziej opłacalne misje, choć zazwyczaj są one najtrudniejsze.
  • Każde omdlenie, czyli sytuacja, w której potwór nas pokona, powoduje, że otrzymujemy mniej złota. Im więcej omdleń, tym nasz wynik będzie gorszy.
  • W przypadku wykonywania zadań Centrum i rozgrywki wieloosobowej wynik w złocie jest dzielony przez liczbę członków grupy.
  • Punkty Kamury zdobywamy w trakcie eksploracji regionu, kiedy odkryjemy nietypowe zjawiska, rośliny lub grzyby. Otrzymujemy je także, gdy złapiemy żółtego duchoptaka.
  • Punkty Kamury otrzymujemy za Łzy wywerny, przedmiot, który upuszczają duże potwory podczas walki, gdy zadamy im znaczne obrażenia.
  • Przyrost punktów Kamury możemy zwiększyć przed zadaniem, zjadając odpowiednie dango w Kantynie.

Warto wiedzieć, że za niektóre przedmioty i usługi zapłacimy i złotem, i punktami Kamury (do wyboru), ale za niektóre tylko złotem lub tylko punktami Kamury. Należy rozsądnie dysponować walutą i kontrolować, której mamy więcej, by właśnie jej użyć podczas płacenia za produkty i usługi. W większości przypadków będziemy mieć nadmiar złota, wiec warto użyć właśnie tej waluty.

Następnie: Monster Hunter Rise - poruszanie się po wiosce i lokalizacjach: szybka podróż, podobozy, korzystanie z mapy

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - szybkie wybieranie przedmiotów: jak korzystać i ustawić

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze