Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise nie tylko na Switch i PC. Gra trafi na „duże” konsole

W przyszłym roku.

Capcom potwierdził oficjalnie, że Monster Hunter Rise ukaże się także na PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Premiera 20 stycznia przyszłego roku.

Najnowsza odsłona słynnej serii opowiadającej o polowaniu na potwory od marca 2021 roku dostępna jest na Nintendo Switch, a w styczniu obecnego roku ukazała się także na PC. Nowe wydanie trafi od razu do Game Passa (na Xboksach i komputerach osobistych).

Wkrótce później - wiosną przyszłego roku - „duże” konsole otrzymają również sporych rozmiarów rozszerzenie Monster Hunter Rise: Sunbreak (wydane na Switchu i PC już w czerwcu).

Rise już teraz jest trzecią najlepiej sprzedającą się grą Capcomu w historii, z wynikiem 11,2 milionów egzemplarzy (dane pochodzą z września). Większym zainteresowaniem cieszyło się tylko Resident Evil 7 (11,3 mln) oraz Monster Hunter World (18,5 mln).

Zajmujemy się oczywiście polowaniem na potwory i budowaniem coraz to lepszego wyposażenia, lecz ważną nowością są dodatkowe możliwości poruszania się po świecie. Bohater może skakać i przyciągać się do wrogów z użyciem specjalnej linki. Postać może też wspinać się po różnych powierzchniach.

Nowością są też wierzchowce Palamute, przypominające duże psy. Nie tylko pomogą w przemieszczeniu się, ale także wspierają nas w walce. Lokacje są połączone ze sobą, jak w Monster Hunter World. Co ciekawe, gra działa na silniku RE Engine, wykorzystywanym w Devil May Cry 5.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Monster Hunter Rise

PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze