Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise podbija Steama dzięki dodatkowi Sunbreak

Szczyt popularności gry.

Nowy dodatek do Monster Hunter Rise o nazwie Sunbreak to strzał w dziesiątkę, a potwierdzają to statystyki Steama. Gra jest aktualnie szóstą najchętniej ogrywaną produkcją na platformie Valve.

Jak ujawnia serwis SteamDB, wczorajsza premiera dodatku niemal potroiła liczbę jednocześnie bawiących się w Monster Hunter Rise graczy. Na dzień przed debiutem szczyt wynosił bowiem ok. 75 tys. osób, a po wejściu DLC - ok. 195 tys.

Monster Hunter Rise może się tym samym pochwalić najlepszymi liczbami od momentu premiery „podstawki” na Steamie, bo dotychczasowy rekord wynosił 134 tys. osób jednocześnie. W kontekście popularności, gra przegrywa aktualnie tylko z największymi hitami Steama (CS:GO, DOTA 2, Apex Legends, PUBG i Team Fortress 2).

Sunbreak to bardzo duże DLC, wprowadzające do gry nową fabułę, misje, lokacje i inne niespodzianki. Co ciekawe, opinie o samym dodatku są mieszane, bo dużo graczy narzeka na liczne błędy, a nawet zawieszanie się gry. Wygląda więc na to, że trzeba czekać na poprawki.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Monster Hunter Rise

PC, Nintendo Switch

Monster Hunter Rise: Sunbreak

PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze