Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - mapy skarbów: do czego służą

Lista dostępnych map w grze.

Mapy skarbów to specjalne przedmioty w Lost Ark, które możesz zdobyć wykonując niektóre zadania poboczne bądź zabijając unikalnych wrogów i bossów w podziemiach. Do czego służą, jak je odczytać i co dzięki temu można zyskać - na te pytania odpowiadamy na niniejszej stronie.


Na tej stronie:


Mapy skarbów - jak działają

Po zdobyciu dowolnej mapy (1) możesz na nią kliknąć prawym przyciskiem myszy, by wywołać jej widok i zyskać wskazówkę.

Na samej mapie wyświetli się szereg informacji. Znajdziesz tam obrys strefy (2), w której ukryty jest skarb, a także podpowiedź (3) dotyczącą samego miejsca. Jeśli w przypadku tej drugiej wyświetla się tekst Not in this area, oznacza to, że jesteś w złej strefie.

Po dotarciu do wskazanego na mapie miejsca znajdziesz przycisk Enter secret dungeon (4). Gdy go wciśniesz, otworzy się portal (5) prowadzący do sekretnego podziemia.

Tego typu lokacje są zawsze niewielkich rozmiarów. Wewnątrz pełno jest wrogów, którzy dają znacznie więcej doświadczenia niż typowi przeciwnicy. Na końcu podziemia jest też zawsze mini-boss, po pokonaniu którego zdobędziesz wartościowe przedmioty.

Aktywności te są świetnym sposobem na zdobycie dobrych przedmiotów, które wzmocnią postać. Stają się jednak bezużyteczne, gdy twoja postać ma znacznie wyższy poziom (mniej więcej 7+) niż potwory wewnątrz. Wtedy nie warto sobie nimi zawracać głowy.


Lista map

W grze znajdziesz wiele tego typu map. Pośród nich są:

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze