Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark może trafić na konsole - wszystko zależy od zainteresowania fanów

Amazon nie wyklucza.

Lost Ark odniosło ogromny sukces na rynkach zachodnich. Gra dostępna jest jednak tylko na PC, choć twórcy nie wykluczają, że to może się zmienić.

Soomin Park, który w Amazon Games odpowiada za nadzorowanie produkcji, w wywiadzie dla serwisu VG247, zasugerował, że jest szansa, by tytuł trafił na platformy PlayStation i Xbox.

- Jeżeli fani naprawdę chcą, żeby Lost Ark ukazało się na konsolach, to myślę, że oba podmioty rozważą przygotowanie takiej wersji! - twierdzi. Mówiąc o „podmiotach” ma na myśli twórców ze studia Smilegate i będące wydawcą zachodniej edycji Amazon Games.

Innymi słowy, pojawienie się popularnej produkcji na platformach Sony i Microsoftu jest możliwe, ale ostateczna decyzja autorów zależy od zainteresowania, jakie wobec podobnych portów wyrażą gracze.

W wywiadzie zapytano też Parka o rywalizację z serią Diablo i porównania do serii Blizzarda. Przedstawiciel Amazonu nie odpowiedział bezpośrednio, ale stwierdził, że „Lost Ark ma szansę, stać się jednym z głównych graczy na rynku”, czego dowodzi dotychczasowy sukces.

Produkcja studia Smilegate dostępna jest za darmo.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze