Hitman

Agent 47 powraca w dobrej formie. Pierwszy odcinek Hitmana nastraja pozytywnie - to udany symulator płatnego mordercy.

Spotlight

RekomendacjaHitman - Recenzja

Powrót cichego zabójcy.

VideoVideo: Hitman w Japonii

Gramy w ostatni epizod.

Digital FoundryDigital Foundry kontra Hitman

Trzy platformy - plus testy DirectX 12 na PC.

Najważniejsze

Hitman - epizod w Paryżu dostępny za darmo

Wraz ze świąteczną misją.

Studio Io-Interactive poinformowało, że dzisiaj - 15 grudnia - udostępnia za darmo zestaw Holiday Pack, w skład którego wchodzą treści z osadzonego w Paryżu pierwszego epizodu skradanki Hitman.

W maju Square Enix sprzedało pracownikom Io-Interactive udziały w studiu wraz z prawami do marki Hitman. Dotychczas nie było jednak wiadomo, dlaczego korporacja odstąpiła także słynną serię skradanek, ale światło na sprawę rzuca szef wydawcy.

Prolog gry Hitman dostępny za darmo

Dwie misje fabularne, kontrakty, wyzwania i inne.

Io-Interactive poinformowało, że wszyscy zainteresowani będą mogli jeszcze dzisiaj pobrać prolog odcinkowej gry Hitman za darmo, na PC, PS4 i Xbox One.

Hitman - Recenzja

RekomendacjaHitman - Recenzja

Powrót cichego zabójcy.

Pierwszy epizod nowej odsłony serii Hitman zadebiutował niemal rok temu. Nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ nie wszystkim spodobał się epizodyczny model dystrybucji. Teraz, przy okazji premiery pudełkowego wydania, można śmiało stwierdzić, że to jedna z najlepszych części cyklu.

W Hitmanie zawsze najważniejsza była różnorodność i możliwość eksperymentowania - i tym razem właśnie te aspekty rozgrywki stoją na pierwszym miejscu. Fabuła o tajemniczym kliencie agencji płatnych morderców jest wyłącznie tłem do świetnej zabawy na sześciu zupełnie odmiennych mapach.

Jednorazowe ukończenie całej historii może zająć około 10 godzin, ale takie podejście to marnowanie potencjału gry studia IO Interactive. Ośmielę się stwierdzić, że wracanie do znanych już lokacji, by wykonywać nowe wyzwania, jest tak naprawdę głównym daniem i sprawia najwięcej przyjemności.

Czytaj więcej...

Skradanka Hitman ukaże się pod koniec miesiąca w zbiorczym wydaniu pudełkowym. Jednym z dodatków będzie darmowa aktualizacja, zawierająca między innymi wsparcie dla technologii wyświetlania obrazu HDR (High Dynamic Range).

Trailer gry Hitman prezentuje bazowe założenia produkcji

Pod koniec miesiąca w sklepach pojawi się zbiorcze wydanie skradanki Hitman, grupujące wszystkie sześć odcinków oraz szereg bonusów. Najnowszy trailer ma za zadanie zainteresować nowych graczy, prezentując bazowe założenia produkcji.

- Może zabijesz strażnika, który cię zaskoczy? - zastanawia się narrator w nieco humorystycznym materiale. - Potem będziesz musiał pozbyć się świadka. Oraz świadka zabójstwa świadka. Oraz strażnika, który nakryje cię na kradzieży ubrania jego kolegi.

To oczywiście tylko bolączki początkujących zabójców. Ci bardziej zaawansowani przemieszczają się po przygotowanych lokacjach niczym duchy, eliminując wyłącznie cel - i to na bardzo kreatywne sposoby.

Czytaj więcej...

Nowy Hitman zadebiutował 11 marca 2016 roku, ale nie do końca w kompletnym wydaniu. Twórcy zdecydowali, że podzielenie gry na epizody będzie lepsze niż ponowne opóźnienie premiery. Tymczasem 31 stycznia 2017 roku ukaże się kompletne wydanie gry, w pudełku.

VideoVideo: Hitman w Japonii

Gramy w ostatni epizod.

Ostatni odcinek epizodycznego Hitmana jest już dostępny. Agent 47 odwiedza Hokkaido w Japonii, by wyeliminować dwa cele w nowoczesnym, prywatnym szpitalu dla elit.

Digital Foundry kontra Hitman

Digital FoundryDigital Foundry kontra Hitman

Trzy platformy - plus testy DirectX 12 na PC.

Od premiery Hitman: Rozgrzeszenie minęły cztery lata, choć część fanów serii powie, że na „pełnoprawną” odsłonę cyklu trzeba było czekać całą dekadę, od Krwawej Forsy w 2006 roku. Tegoroczna produkcja wraca jednak do korzeni: wolniejsza akcja, pełne możliwości, otwarte poziomy, a także spektakularna liczba postaci niezależnych. To także pierwsze podejście IO Interactive do PlayStation 4 i Xbox One, a PC oferuje wsparcie dla DirectX 12.

Choć rozgrywka jest więc powrotem do lat świetności, to już sposób wydawania gry - czymś całkowicie odmiennym. Produkcję podzielono na odcinki, wydawane regularnie na przestrzeni roku. Obecnie przyglądamy się więc pierwszej głównej arenie, w Paryżu. Już teraz nie brakuje opcji, eksploracji i imponujących elementów oprawy.

Zobacz: Hitman - poradnik i opis przejścia

Czytaj więcej...

LIVE: Gramy w Hitmana

AKTUALIZACJA: Zapis transmisji dostępny.

Pierwszy epizod nowego Hitmana jest już dostępny, więc postanowiliśmy zaprezentować przygotowane przez deweloperów lokacje i misje w transmisji na żywo.

Wiele twarzy Agenta 47

Emocje Hitmana.

Agent 47 to człowiek tajemniczy. Jego pracodawcy nie wiedzą o nim wiele, ale zlecenia wykonuje bezbłędnie, dlatego nikt nie ma powodów do narzekań. Łysy zabójca działa z zimną precyzją i wyrachowaniem, sprawia wrażenie zupełnie pozbawionego emocji, ale czy tak jest w istocie? Może po prostu mocno dusi w sobie wszelkie uczucia.

Hitman: Intro Pack - Recenzja

Nowy Hitman został podzielony na odcinki. Publikujemy recenzję prologu oraz pierwszej misji, a na początku przyszłego roku - po premierze kompletnego wydania - ocenimy pełny produkt.

Deweloperzy z IO Interactive z pewnością zrozumieli, co nie spodobało się graczom w Hitman: Rozgrzeszenie. W nowej odsłonie fabuła zeszła na dalszy plan, zabrakło też oskryptowanych, filmowych scen. Wracamy do korzeni, a założenia są proste - jesteśmy płatnym zabójcą, wykonujemy kontrakty, a najważniejsza jest swoboda i kombinowanie w drodze do celu.

Pierwszy epizod - z siedmiu planowanych - oddaje w nasze ręce dwie misje treningowe oraz główną lokację w Paryżu. Jednorazowe ukończenie odcinka zajmuje dwie godziny. Początkowe wyzwania nie są tylko zwykłymi, prostymi samouczkami. To całkiem rozbudowane zadania. W jednym musimy wyeliminować VIP-a na jachcie, w drugim szpiega na terenie bazy wojskowej.

Czytaj więcej...

Digital FoundryAnaliza wydajności gry Hitman

Jest lepiej niż w wersji beta.

Ostatnie dni bezpośrednio przed premierą gry Hitman na pewno były interesujące. Piątek to nietypowy dzień na międzynarodowy debiut, także w przypadku odcinkowej pozycji w dystrybucji cyfrowej. Co więcej, Square Enix zdecydowało się udostępnić otwartą wersję beta dla wszystkich zainteresowanych użytkowników PlayStation Plus, zaledwie na tydzień przed premierą. Niestety, dla wielu osób wrażenia były na pewno negatywne, głównie ze względu na nierówną płynność. Byliśmy ciekawi, jak się sprawy mają w pełnej wersji. Interesowało nas też spojrzenie na odsłonę Xbox One, dotychczas kompletnie ignorowaną.

Marka Hitman znana jest chyba każdemu graczowi. Opowieść o genetycznie zmodyfikowanym płatnym mordercy na stałe zapisała się w historii gier wideo. Zaliczająca się do gatunku stealth action seria w pewien sposób zrewolucjonizowała gatunek.

Stylowy trailer gry Hitman przygotowuje na premierę

Twórcy nowej odsłony serii Hitman przygotowali kolejny zwiastun produkcji, przygotowując graczy na zaplanowaną na 11 marca premierę.

Materiał może być nieco mylący, ponieważ w przyszłym tygodniu otrzymamy tylko pierwszy odcinek tytułu, ale w trailerze widać ujęcia z lokacji, które zostaną udostępnione później.

W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, tym razem gra nie stanowi zamkniętej całości fabularnej, lecz zestaw kilku luźno ze sobą powiązanych zleceń (każde z nich stanowi osobną mini-historię).

Czytaj więcej...

Hitman z fazą otwartych testów beta na PlayStation 4

Posiadacze PC i PlayStation 4 mieli kilka dni temu okazję sprawdzić nową odsłonę serii Hitman, o ile zamówili grę przed premierą. Przedstawiciele Square Enix ujawnili, że niedługo na konsoli Sony przeprowadzona zostaną kolejna beta.

Testy rozpoczną się 4 marca, a więc na tydzień przed planowaną premierą pierwszego epizodu produkcji.

Potrwają trzy dni, kończąc się 6 marca. Wziąć w niej udział będą mogli tylko abonenci usługi PlayStation Plus.

Czytaj więcej...

Hitman - premiera i najważniejsze informacje

Wszystko, co warto wiedzieć - w jednym miejscu.

Hitman to szósta część znanego cyklu gier, którego bohaterem jest profesjonalny płatny morderca, znany jako Agent 47. Znakiem rozpoznawczym łysego zabójcy nieodmiennie pozostaje upodobanie do dobrze skrojonych garniturów oraz tatuaż z kodem paskowym na potylicy.

Pod względem rozgrywki, kilka godzin spędzonych w wersji beta nowej odsłony serii Hitman na PC sugeruje powrót do wysokiej formy, łączący tradycyjne skradanie z jeszcze większymi lokacjami, dynamicznym oświetleniem i wielkim wzrostem liczby postaci niezależnych. Testy były na pewno zachęcające, ale ta sama wersja na PlayStation 4 miała spore problemy z wydajnością oraz odblokowany limit klatek na sekundę, co przekładało się na nierówne wrażenia.

IO Interactive resetuje swoją słynną serię na PlayStation 4 i Xbox One, oferując jedne z największych etapów w historii cyklu, dynamiczne oświetlenie i tłumy setek postaci niezależnych. Rozmiary rosną nawet w porównaniu z wyróżniającego się pod tym względem Hitman: Rozgrzeszenie z 2012 roku.

Jesteśmy na pokazie mody, a wysokie obcasy wystukują rytm na marmurowych posadzkach paryskiego pałacyku, gdzieś nad brzegiem Sekwany. Nie ma lepszego miejsca na przebieranki. Zaczynamy od przejścia na wyższy poziom dzięki koszulce „pożyczonej” w łazience od jakiegoś pechowca, ale to tylko pierwszy krok.

Trailer nowej odsłony serii Hitman przygotowuje na testy beta

Square Enix przygotowało nowy zwiastun skradanki Hitman, przygotowując graczy na rozpoczynające się w tym tygodniu zamknięte testy wczesnej wersji gry.

Jednocześnie dowiadujemy się, że beta rozegra się w specjalnym ośrodku treningowym, opowiadając o początkach Agenta 47 i jego pracy w organizacji ICA. Przejdziemy wstępne szkolenie, by następnie wyeliminować dwa cele.

Testy rozpoczną się najpierw na PlayStation 4, już 12 lutego (koniec 15 lutego). Posiadacze PC poczekają tydzień dłużej, do 19 lutego (koniec 22 lutego). Nie ma planów na testy na Xbox One.

Czytaj więcej...

Nowy Hitman ukaże się w odcinkach

Prolog i pierwsza lokacja za 15 dolarów, zaczynając od 11 marca.

Hitman po raz kolejny zmienia model wydawniczy. Tym razem zdecydowano się na „prawdziwie odcinkowe podejście”. Premiera to nadal 11 marca, ale tego dnia otrzymamy prolog i tylko jedną lokację - Paryż - za 15 dolarów (ok. 61 zł).

Beta gry Hitman rozpocznie się 12 lutego na PS4

Deweloperzy z IO Interactive opublikowali nowy zwiastun Hitmana, bez fragmentów rozgrywki. Materiał zapowiada testy beta, które rozpoczną się 12 lutego na PS4.

Posiadacze PC poczekają tydzień dłużej, do 19 lutego. Nie wiadomo nic na temat testów na Xbox One.

Podczas transmisji na żywo z PlayStation Experience poinformowano także, że Hitman na PlayStation 4 otrzyma sześć dodatkowych zleceń. Nie wiadomo, czy misje te będą też dostępne za opłatą na pozostałych platformach.

Czytaj więcej...

Trailer nowego Hitmana prezentuje śródziemnomorską lokację

Twórcy nowej odsłony serii Hitman zaprezentowali kolejną lokację, jaką odwiedziemy w tej grze akcji - to śródziemnomorskie miasteczko Sapienza na południu Włoch.

Fikcyjny kurort ma być „gęsty, pełen wyzwań, możliwości i opowieści” - zapewniają deweloperzy. Materiał wideo przygotowano na imprezę Paris Games Week.

Zwiastun koncentruje się na prezentacji różnych podejść do tego samego zlecenia, co jest kluczowym elementem produkcji i całej serii. Możemy skorzystać z przebrania, zaatakować bezpośrednio czy podejść od morza i wyeliminować cel z pomocą karabinu snajperskiego.

Czytaj więcej...

Hitman - premiera 11 marca

Twórcy opisują zawartość startową oraz plany na aktualizacje.

Nowa odsłona serii Hitman ukaże się 11 marca przyszłego roku, oferując trzy lokacje: Paryż, Sapienzę we Włoszech i Marrakesz w Maroku.

Square Enix stawia na „otwartość”

Na przykładzie nowego Hitmana.

Opublikowany wczoraj list otwarty należącego do Square Enix studia IO Interactive jest przykładem nowego kierunku, jaki obiera firma, stawiając na większą „otwartość i przejrzystość”.