Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hitman (Sezon 1) - wydanie pudełkowe i opis epizodów

Wszystko, co warto wiedzieć.

Nowy Hitman zadebiutował 11 marca 2016 roku, ale nie do końca w kompletnym wydaniu. Twórcy zdecydowali, że podzielenie gry na epizody będzie lepsze niż ponowne opóźnienie premiery. Tymczasem 31 stycznia 2017 roku ukaże się kompletne wydanie gry, w pudełku.

Mamy więc tu do czynienia z modelem dystrybucji niespotykanym jeszcze w historii serii Hitman, a spopularyzowanym głównie przez gry przygodowe. Fabuła i scenariusz nie są jednak w grze IO Interactive najważniejsze, więc odcinkowa forma może wydawać się nieco mniej zrozumiała. Postanowiliśmy zwięźle wyjaśnić - co i jak.

Warto podkreślić, że dla graczy z Polski najbardziej opłacalny jest zakup wydania pudełkowego, które debiutuje 31 stycznia. Wcześniej można zakupić cały sezon - na który składa się sześć głównych rozdziałów i różne misje poboczne - na Steamie i w dystrybucji cyfrowej na PS4 i Xbox One.

Zobacz: Hitman - poradnik i opis przejścia


Hitman - wydanie kompletne, pudełko, premiera

Kompletny pierwszy sezon nowego Hitmana zadebiutuje w wydaniu pudełkowym 31 stycznia 2017 roku. W sklepach dostępna będzie wersja na wszystkie platformy, na których ukazała się edycja cyfrowa.

Sugerowana cena wersji pudełkowej na PC to 209 zł, a na 249 zł wyceniono wersję konsolową.

Kupując pudełkową wersję pierwszego sezonu gry Hitman otrzymujemy wszystkie wydane do 31 stycznia lokacje, misje główne, wyzwania i zadania typu Eskalacja oraz kontrakty społeczności, a także nieuchwytne cele, które wprowadzone zostaną w późniejszym terminie.

Ponadto, każdy egzemplarz to dodatkowo pakiet trzech misji dodatkowych, soundtrack, dokument o pracach nad grą, pakiet Requiem z białym garniturem z Krwawej Forsy oraz - w wersji na PS4 - sześć dodatkowych kontraktów.

Pierwszy sezon to sześć głównych lokacji, nie licząc dwóch obszarów treningowych. Poniżej umieszczamy najważniejsze informacje o każdym odcinku.

Deweloperzy pracują już nad kolejnymi odcinkami, które złożą się na sezon drugi.


Hitman (Sezon 1) - opis odcinków

Przyjrzyjmy się zatem kolejnym odcinkom, które wchodzą w skład pierwszego sezonu nowego Hitmana.

Epizod 1: Intro Pack

Pierwszy rozdział nowej historii Agenta 47. Nabywcy otrzymują dwie misje szkoleniowe - w pierwszej, na jachcie, uczą się podstaw rozgrywki. W drugiej dostajemy już większą swobodę i lokację, ale zadanie na terenie placówki radzieckiej (fałszywej, stworzonej na potrzeby testu) to cały czas część treningu.

Właściwą, pełnoprawną misją w pierwszym epizodzie jest zlecenie w Paryżu. 47 ma za zadanie wyeliminować słynnego projektanta mody podczas trwającego pokazu w luksusowym pałacyku, a także pozbyć się jego współpracowniczki.

Epizod 2: Sapienza

W drugim odcinku bohater zostaje wysłany do niewielkiego włoskiego miasteczka. W przeciwieństwie do misji w Paryżu, mamy tu nieco więcej swobody, akcja nie rozgrywa się bowiem w całości na obszarze strzeżonym. Możemy pospacerować i podziwiać widoki, jeżeli tylko zechcemy.

Cele główne to zlikwidowanie dwóch naukowców, którzy opracowują prototyp niebezpiecznego wirusa. Musimy też zniszczyć ich śmiercionośne dzieło po przedostaniu się do ukrytego pod nadmorską posiadłością laboratorium.

Epizod 3: Marrakesh

Trzeci epizod pozwala odwiedzić stolicę Maroko, w której organizowane są protesty przeciwko szwedzkiemu bankierowi. Schronił się w ambasadzie, a 47 musi się go pozbyć. Drugim celem jest pewien generał, któremu marzy się przejęcie władzy w państwie.

Marrakesz oferuje sporo uliczek i zaułków, ale nie jest tak otwarty, jak włoska Sapienza - z uwagi na dosyć napięte nastroje społeczne, często spotykamy strażników.

Epizod 4: Bangkok

Rozdział czwarty to wycieczka do Tajlandii. Głównym miejscem akcji jest ekskluzywny hotel, choć możemy też zwiedzić jego najbliższe okolice.

Na agenta 47 ponownie czekają dwa cele - to piosenkarz, który w przeszłości zabił swoją dziewczynę, a także jego adwokat, który pomógł w zatuszowaniu sprawy.

Epizod 5: Colorado

Obóz paramilitarnych oddziałów w Kolorado to niebezpieczne miejsce, a bohater ma za zadanie wyeliminować tam jedną z ważniejszych osób. Dodatkowo, czekają na niego aż trzy inne cele.

Miejsce akcji nie jest typową bazą wojskową, a przekształconym na potrzeby milicji gospodarstwem. Hitman otrzymuje więc wystarczająco różnorodne warunki do pracy.

Epizod 6: Hokkaido

Ostatni rozdział zabiera graczy do Japonii. 47 trafia do prywatnego szpitala dla najbogatszych ludzi na świecie, by zlikwidować jednego z pacjentów oraz pewną panią adwokat.

Placówkę nadzoruje zaawansowana sztuczna inteligencja, która utrudnia swobodne poruszanie się po obiekcie. Zdobycie dużej liczby punktów za dobre wyniki pozwala odblokować opcję rozpoczęcia misji w stroju wojownika ninja.

Komentarze