Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GOG przyznaje rację graczom i usuwa Hitmana z oferty

"Zawiedliśmy was".

GOG poinformowało o usunięciu z oferty gry Hitman. Platforma przyznała rację graczom, podkreślając, że nie powinna wydawać tytułu w takiej formie.

Część elementów produkcji wymagała połączenia z siecią. Wielu fanów skrytykowało udostępnienie pozycji z podobnymi zabezpieczeniami, uważając, że stoi to w sprzeczności z filozofią sklepu, którego działalność opiera się na braku DRM. Klienci wyrażali niezadowolenie w negatywnych i często ostrych recenzjach.

„Wciąż jesteśmy w kontakcie z IO Interactive w sprawie gry. Usunęliśmy Hitman GOTY z naszego katalogu, bo jak słusznie zauważyliście, nie powinniśmy wydawać go w obecnej formie” - napisał użytkownik Chandra z ekipy GOG na forum platformy.

„Chcielibyśmy przeprosić za zamieszanie i złość, którą wywołała ta sytuacja. Zawiedliśmy was i chcielibyśmy podziękować za uświadomienie nam tego, choć byliście bardzo szczerzy” - dodaje przedstawiciel sklepu.

Nabywcy Hitmana bez sieci nie mogli uzyskać dostępu do trybu Eskalacji czy Kontraktów, przez co nie mogli odblokować szeregu nagród. Ograniczenie zirytowało użytkowników GOG, szczególnie, że informacja na karcie katalogowej tytułu wskazywała, że do rozgrywki nie są wymagane „aktywacja ani połączenie internetowe”.

Początkowo przedstawiciele sklepu sugerowali niezadowolonym klientom zwrot pieniędzy. Ostrzegano też przed masowym publikowaniem negatywnych recenzji, które jednocześnie usuwano, ponieważ nie były zgodne z regulaminem platformy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze