Anthem

BioWare zaprojektowało fantastyczną mechanikę walki i udaną grę kooperacyjną. Ale Anthem wymaga jeszcze wielu szlifów.

Spotlight

Najważniejsze

Anthem - Recenzja

Anthem - Recenzja

Podniebne i naziemne bitwy.

BioWare powraca i przedstawia grę, która nie zadowoli miłośników klasycznych tytułów studia - serii Mass Effect czy Dragon Age. Jeśli jednak zapomnimy na chwilę o rodowodzie, okaże się, że Anthem to zaskakująco dobrze zaprojektowana gra kooperacyjna, z bardzo dużym potencjałem na przyszłość, choć w chwili premiery zbyt powtarzalna.

Nie ma natomiast wątpliwości, że głównymi bohaterami Anthem są javeliny. To właśnie cztery bojowe pancerze wyróżniają grę i nic w tym dziwnego, bo to jedna z największych atrakcji. Tytułowi w momencie premiery brakuje jednak szlifów i zawartości.

Moment, w którym silniki odrzutowe podrywają bohatera z ziemi, to jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń w grze. Sterowanie jest intuicyjne, nawet w przypadku rozgrywki na PC, a po kilkunastu minutach jesteśmy już w stanie podróżować bez nieprzyjemnych przystanków na drzewie albo skale.

Czytaj więcej...

Anthem w natywnym 4K na Xbox One X

Zaoferuje też funkcję HDR.

Deweloperzy z kanadyjskiego studia BioWare oficjalnie poinformowali, że kooperacyjna strzelanka Anthem na konsoli Xbox One X uruchomi się w natywnej rozdzielczości 4K.

Anthem - trailer przypomina o premierze strzelanki od BioWare

Firma EA opublikowała zwiastun przypominający o zbliżającej się premierze Anthem - przygotowanej przez deweloperów ze studia BioWare strzelanki nastawionej na zabawę w kooperacji.

Nagranie przekonuje, że gracze są nielicznymi „wybrańcami”, których celem jest ochrona niebezpiecznego świata. W trailerze podkreślono, że użytkownicy zmierzą się z „niewyobrażalnym” zagrożeniem.

W filmie zaprezentowano fragmenty rozgrywki. Fundamentem zmagań są javeliny, czyli zaawansowane kostiumy bojowe, umożliwiające między innymi latanie w przestworzach. W dniu debiutu gra zaoferuje cztery pancerze, każdy z unikalnymi cechami i zdolnościami.

Czytaj więcej...

Anthem - pierwsze rozszerzenie już w marcu

Twórcy nakreślają plan rozwoju gry.

Twórcy Anthem poinformowali, że produkcja już w marcu otrzyma dodatkową zawartość. Deweloperzy podkreślają, że to dopiero początek, a kolejne rozszerzenia trafią do graczy w późniejszym czasie.

VideoAnthem - pancerze bojowe w akcji

Wszystkie dostępne javeliny.

Najważniejszą rolę w Anthem odgrywają javeliny, czyli kombinezony bojowe, pozwalające latać, pływać, wysoko skakać, a także - co najważniejsze - walczyć. W dzisiejszym materiale przyglądamy się wszystkim dostępnym klasom.

ArtykułOd Baldur's Gate do Mass Effect - BioWare powraca

Wspominamy najważniejsze produkcje kanadyjskiego studia.

Trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałby rynek gier wideo, gdyby nie BioWare. Licząca niemal ćwierć wieku działalność studia zaowocowała takimi seriami, jak Baldur's Gate, Dragon Age czy Mass Effect. Założona w 1995 roku firma początkowo zajmowała się oprogramowaniem na rynek medyczny, aby po pewnym czasie zmienić branżę na gry wideo.

ArtykułAlfabet Anthem

Informacyjna pigułka o produkcji BioWare.

„Gra przyszłości BioWare'u” - tak o tej wyjątkowej produkcji mówią sami twórcy Anthem. Gra zadebiutuje 22 lutego 2019 roku na trzech platformach: PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Anthem w znacznej mierze stawia na rozgrywkę kooperacyjną, a nowa gra BioWare to przede wszystkim dobrze zaprojektowana strzelanka. W trakcie kilkugodzinnego pokazu w Londynie zapoznaliśmy się z kilkoma wybranymi misjami. Tytuł wyróżnia też przepiękna oprawa wizualna i ciekawe połączenie fantastyki z technologią.

Anthem - szczegóły na temat transakcji cyfrowych

Dwa rodzaje waluty i darmowe dodatki fabularne.

Przedstawiciele studia BioWare ujawnili szczegóły na temat systemu transakcji cyfrowych, który pojawi się - wzorem innych podobnych tytułów - w nastawionym na sieciowe zmagania Anthem.

Anthem z sześcioma poziomami trudności

Różne stopnie wyzwania.

Nastawiona na sieciową rozgrywkę strzelanka Anthem - kolejny projekt od twórców serii Mass Effect ze studia BioWare - zaoferuje łącznie sześć zróżnicowanych poziomów trudności.

ArtykułAnthem - wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze informacje o sieciowej strzelance od BioWare.

Już 22 lutego 2019 roku BioWare zaprezentuje światu swoją nową markę, czyli Anthem. Futurystyczny shooter z elementami sieciowymi nie jest typowym tytułem MMO. W dniu premiery twórcy kładą nacisk na kooperację graczy niż walkę gracz kontra gracz (PvP). Gra będzie dostępna w formie usługi stale rozwijanej po premierze.

Anthem - gameplay prezentuje klasę śmigacza i legendarne kontrakty

Przed weekendem twórcy Anthem zorganizowali kolejną internetową prezentację, podczas której pokazali między innymi jedną z klas kombinezonów bojowych - śmigacza (w oryginale Ranger).

Pancerz wyróżnia się zwinnością, umożliwiającą szybkie przemieszczanie się po polu walki i unikanie ataków przeciwników. Potrafi też zadawać duże obrażenia, choć autorzy radzą, by atakować wrogów krótkimi seriami.

Deweloperzy przedstawili również tak zwane legendarne kontrakty - powtarzalne zadania wyróżniające się wysokim poziomem trudności. Za wykonywanie tego rodzaju misji gracze otrzymają cenne nagrody.

Czytaj więcej...

Anthem - gameplay pokazuje sekwencję z zagadkami

Dziennikarze portalu IGN opublikowali kolejny materiał prezentujący fragmenty rozgrywki z wczesnej wersji nastawionego na sieciową rozgrywkę Anthem - nowego projektu od studia BioWare.

W filmie pokazano misję, w której gracze muszą odnaleźć starożytny manuskrypt. Aby zlokalizować przedmiot, należy wcześniej odszukać położone w różnych miejscach specjalne runy ze wskazówkami.

Artefakt przechowywany jest w obszarze, do którego dotrzeć trzeba przez rejon zalany wodą. Zdobycie cennego skarbu wiąże się też z koniecznością rozwiązania dwóch niezbyt skomplikowanych zagadek polegających na odpowiednim ustawieniu kilku symboli.

Czytaj więcej...

Anthem bez lootboxów - zapewnia BioWare

„To nie ma żadnego celu”.

Anthem zadebiutuje bez lootboxów - poinformował jeden z przedstawicieli BioWare. Firma Electronic Arts już wcześniej zapewniała, że zmieni politykę monetyzacji po kontrowersji ze Star Wars: Battlefront 2, jednak teraz stanowisko potwierdził jeden z deweloperów.

Anthem - wymagania na PC

GTX 1060 i i5 3570 w rekomendowanych.

Przedstawiciele Electronic Arts opublikowali wymagania sprzętowe dla Anthem, czyli kooperacyjnej strzelanki sci-fi od BioWare. Tradycyjnie, przygotowano dwie konfiguracje: minimalną i zalecaną.

Anthem - gameplay prezentuje przykładową misję

Dziennikarze serwisu IGN opublikowali materiał prezentujący nowe fragmenty rozgrywki z wczesnej wersji Anthem - nastawionej na sieciowe zmagania produkcji od studia BioWare.

Nagranie przedstawia przykładową misję, w której gracze muszą odnaleźć zaginionego arkanistę, Matthiasa Sumnera. Najpierw udają się w ostatnie znane miejsce pobytu postaci, skąd próbują dotrzeć do mężczyzny po pozostawionych śladach.

Zadanie rozegrała trójka użytkowników kierujących różnymi klasami Javelinów - Interceptorem, Stormem i Colossusem. W walkach z przeciwnikami kluczem do sukcesu była współpraca i łączenie unikalnych zdolności poszczególnych kostiumów bojowych.

Czytaj więcej...

Anthem - gameplay przybliża system rozwoju i wyposażenia

Deweloperzy ze studia BioWare zorganizowali internetową prezentację, podczas której przedstawili pierwsze szczegóły na temat systemu rozwoju i wyposażenia w swoim najnowszym projekcie - Anthem.

W produkcji gracze najwięcej czasu spędzą w kostiumach bojowych o nazwie Javelin. Każdy pancerz posiada pięć głównych elementów, które można niemalże dowolnie wymienić, wpływając tym samym na możliwości danej jednostki.

Znajdywane podczas rozgrywki podzespoły nie tylko zaoferują bazowe statystyki, ale i zagwarantują określone bonusy. Na przykład w trakcie lotu skrócą czas ładowania umiejętności o połowę lub zwiększą o 50 procent obrażenia zadawane przez granaty.

Czytaj więcej...

Zamknięta alfa Anthem ruszy 8 grudnia

Plus: gra otrzyma funkcję crossplay?

Przedstawiciele firmy Electronic Arts ujawnili, że zamknięta alfa kooperacyjnej gry sieciowej Anthem potrwa od 8 do 9 grudnia. Testy będą dostępne na każdej platformie sprzętowej: PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Gameplay z Anthem prezentuje rozbudowaną personalizację kostiumów bojowych

W trakcie kolejnej prezentacji internetowej na Twitchu deweloperzy ze studia BioWare pokazali przygotowywany z myślą o Anthem rozbudowany system personalizacji kostiumów bojowych.

Do własnych preferencji gracze dostosują różne elementy pancerza wspomaganego. Osobno zmienią kolor hełmu oraz części chroniących nogi, ramiona i tors. Zmodyfikują też animacje poruszania postaci.

To jednak nie wszystko, ponieważ użytkownicy zdecydują również o wyglądzie materiałów wykorzystanych w używanym aktualnie kostiumie. Pojawią się więc rozmaitego rodzaju metale oraz tkaniny.

Czytaj więcej...

Anthem - nowy gameplay z gry BioWare

Anthem - nowy gameplay z gry BioWare

Ponad 20 minut rozgrywki.

Przedstawiciele BioWare zorganizowali niedawno transmisję rozgrywki z Anthem na żywo. Jej zapis jest już dostępny na YouTube - możemy przyjrzeć się ponad 20 minutom gameplayu.

Twórcy opowiadają o grze i wykonują jedną misję. Pierwsza większa walka rozpoczyna się w 8 minucie materiału wideo.

Deweloper, z którego perspektywy obserwujemy rozgrywkę, steruje klasą Storm. To odpowiednik maga w świecie Anthem. Klasy to tutaj różne rodzaje tak zwanych Javelinów, czyli egzoszkieletów, które możemy ubierać.

Czytaj więcej...

Gameplay z Anthem prezentuje walkę z bossem

Przedstawiciele BioWare opublikowali 20-minutowy fragment rozgrywki z Anthem. To rozszerzona wersja dema zaprezentowanego przed E3, które do tej pory wyświetlano tylko za zamkniętymi drzwiami.

W pierwszych minutach widzimy bazę, w której zmieniamy wygląd egzoszkieletu, czyli Javelina. Wybierzemy również ekwipunek i zdolności bohatera, a także zdecydujemy, jakiej misji chcemy się podjąć.

Kolejne fragmenty to walka z różnymi rodzajami przeciwników. Nie zabrakło tytana, który stanowił za duże zagrożenie dla graczy, dlatego zdecydowali się ominąć olbrzyma.

Czytaj więcej...

Anthem - efektowny gameplay w nowym materiale

Przedstawiciele BioWare ujawnili nowe fragmenty rozgrywki z Anthem. W materiale możemy przyjrzeć się przykładowej misji - jest tu trochę eksploracji, nie zabrakło oczywiście walki.

Uwagę zwraca przede wszystkim możliwość swobodnego latania.

W grze wcielimy się w pilotów, którzy potrafią sterować zaawansowanymi technologicznie egzoszkieletami. Różne klasy maszyn zaoferują dostęp do różnych zdolności i uzbrojenia.

Czytaj więcej...

W Anthem zagramy także w pojedynkę

Gra BioWare nie tylko w kooperacji.

Anthem to strzelanka science-fiction w stylu Destiny, a więc kładąca nacisk na aspekt społecznościowy i współpracę. Zrodziło to pytania graczy, którzy wolą rozgrywkę typu singleplayer. Casey Hudson, dyrektor generalny BioWare, przekonuje jednak, że nie ma powodu do obaw.

BioWare: w Anthem skupiamy się na fabule

Andromeda zmieniła podejście studia.

Casey Hudson - dyrektor generalny w BioWare - opublikował na oficjalnym blogu wpis, w którym omawia zmiany, jakie zaszły w studiu po wydaniu Mass Effect: Andromeda. Według menedżera, BioWare skupi się od teraz na historii i kreacji interesujących postaci.

Anthem dopiero w 2019 r. Ostatnia szansa BioWare - raport

Dragon Age zresetowane i odłożone na boczny tor.

BioWare skupia wszystkie wysiłki na pracach nad Anthem, które stanowi prawdziwe „być albo nie być” dla studia, desperacko poszukującego sukcesu po Mass Effect: Andromeda i Dragon Age: Inkwizycja. Premiera w 2019 roku, na PC, PS4 i Xbox One.

Trudno o lepsze zamknięcie konferencji na E3 niż pokaz Anthem na koniec tegorocznej prezentacji Microsoftu. Całość wyglądała niesamowicie, oferując sześć minut wysoce reżyserowanej akcji, włączonej na Xbox One X. Nie trzeba jednak dodawać, że Wiedźmin 3, Destiny czy pierwsze Watch Dogs nauczyły nas bardzo ostrożnie spoglądać na tego typu materiały wideo, a słowo „downgrade” na stałe wpisało się do słownika gracza. Uzbrojeni w źródłowy materiał wideo w 4K, zadajemy pytanie - ile prawdy jest w trailerze Anthem?

Gameplay z Anthem - strzelanki science-fiction od BioWare

Gameplay z Anthem - strzelanki science-fiction od BioWare

Futurystyczny Monster Hunter z egzoszkieletami?

Na zakończenie konferencji Microsoftu w Los Angeles organizatorzy przygotowali prezentację rozgrywki z nowej gry studia BioWare - strzelanki Anthem.

Gra zadebiutuje w 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, ale gameplay wskazuje na połączenie założeń serii Monster Hunter i Destiny. Gracz razem z grupą maksymalnie trzech znajomych wyruszy z bezpiecznego miasta, by szukać potworów, lootu i wyzwań w otwartym świecie.

Czytaj więcej...