Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anthem - poradnik i najlepsze porady

Javeliny (pancerze), walka, latanie, porady i wskazówki.

Witamy w poradniku do Anthem, w którym zamieściliśmy wiele informacji na temat podstaw rozgrywki.

Najnowszy tytuł studia BioWare wyróżniają javeliny, czyli egzoszkielety, w których poruszamy się i walczymy. Są integralną częścią naszej postaci - do tego stopnia, że ulepszamy przede wszystkim pancerze, głównie poprzez instalowanie w nich modułów i innych modyfikacji. Dlatego właśnie poświęciliśmy javelinom wiele miejsca w tej publikacji.

Anthem to gra nastawiona na akcję i kooperację z innymi graczami. Eksploracja świata sprowadza się do minimalnego stopnia. Z tego względu w naszym poradniku skupiliśmy się wyjaśnieniu mechanik związanych z rozgrywką, walką i funkcjami sieciowymi.


Poradnik i wskazówki do Anthem

W tym miejscu znajdziesz przydatne wskazówki, z którymi warto zapoznać się przed rozpoczęciem rozgrywki. Jeśli chcesz przenieść się do konkretnej strony poradnika, wystarczy wybrać odnośnik z poniższej listy.

Podstawy i mechanika

Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje związane z rozgrywką, walką, javelinami i innymi ważnymi elementami gry.

  • Pad czy klawiatura i myszka? (na dole strony)
  • Czy w Anthem można grać w pojedynkę (solo)? (na dole strony)
  • Czy można wyłączyć liczby obrażeń (wskaźnik obrażeń) pojawiające się na ekranie? (na dole strony)

Walka, latanie, crafting

Javeliny


Zagadki i wybrane misje

W tej części zamieściliśmy rozwiązania wszystkich zagadek środowiskowych, które występują w Arthem. Co więcej, znajdziecie tutaj opis przejścia trudniejszych misji.


Porady ogólne do Anthem

- Staraj się jak najczęściej używać zdolności. Szybko się odnawiają, a zadają dużo większe obrażenia, niż standardowa broń. Natomiast umiejętność specjalna wolno się regeneruje, zatem stosuj ją w szczególnych przypadkach: gdy masz przed sobą wielu wrogów, gdy walczysz z potężnym przeciwnikiem (bossem) lub gdy jesteś w opałach i nacierają na ciebie przeciwnicy.

- W Anthem zużywasz ogromną ilość amunicji, zatem stale kontroluj liczbę nabojów. Staraj się zbierać wypadające magazynki (niebieskie ikony), gdy tylko je zobaczysz (oczywiście z zachowaniem ostrożności - nie podnoś amunicji, która leży obok grupy przeciwników). Pamiętaj również, że na możesz wyposażyć się w drugą broń i w razie gdy skończą się naboje w pierwszej, możesz szybko dobyć alternatywne uzbrojenie.

- Nie szarżuj, gdy twoje paski opancerzenia i życia są bliskie zeru. Unieruchomiony nie przydasz się drużynie. W takiej sytuacji oddal się i poczekaj, aż zregenerujesz swoje statystyki. Ewentualnie, jeśli z twoim zdrowiem nie jest jeszcze tak źle, poszukaj na polu walki czerwonych ikonek, które poprawią stan twojego pancerza.

- Trudno jednoznacznie określić, który z javelinów jest najlepszy. Zależy to przede wszystkim od stylu walki i twoich preferencji. Dlatego eksperymentuj, zmieniając co jakiś czas egzoszkielety, poszukaj optymalnego rozwiązania dla siebie. W naszym poradniku znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat javelinów.

- Eksplorując świat gry znajdziesz skrzynie, a także materiały i składniki pochodzenia roślinnego, przydatne do wytwarzania nowych przedmiotów. W przypadku składników nie musisz podchodzić do kwiatu, aby je zebrać. Wystarczy, że strzelisz do rośliny z oddali i podlecisz w jej pobliże, a nowy element trafi do twojego ekwipunku.


Pad czy klawiatura i myszka?

Gracze konsolowi nie mają tego problemu, gdyż sterują postacią za pomocą kontrolera. Użytkownicy PC mogą wybrać pomiędzy klawiaturą i myszką a padem, o ile go oczywiście posiadają. Gra jest zaprojektowana z myślą o grze na kontrlerze, co nie znaczy, że gracze pecetowi mogą zapomnieć o komfortowej rozgrywce.

Znaczną część rozgrywki stanowi latanie i walka w javelinach, czyli pancerzach bojowych. Kontrolowanie postaci w locie na padzie jest łatwiejsze, choć nie znaczy to, że na klawiaturze i myszce nie można skutecznie poruszać się po świecie gry, jednak wymaga to większej wprawy. Samo strzelanie nie wymaga tak wiele precyzji, co w innych strzelankach, dlatego jeśli masz okazję, sprawdź czy granie na kontrolerze nie sprawi ci większej frajdy z zabawy.


Czy w Anthem można grać w pojedynkę (solo)?

Tak, jednak należy pamiętać, że Anthem został zaprojektowany z myślą o graniu w kooperacji. Dlatego nawet jeśli nie mamy znajomych, którzy mogliby z nami zagrać, to gra dobierze nam graczy, którzy będą walczyć u naszego boku.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pojedynkę wykonywać misje i walczyć z przeciwnikami. W tym wypadku warto wybrać najłatwiejszy poziom trudności, przystosowany do zabawy bez towarzyszy. Na wyższych stopniach trudności samotny wilk będzie musiał liczyć się z dużym wyzwaniem, gdyż oponenci zadają o wiele większe obrażenia.

W przypadku gry w kooperacji komunikacja głosowa nie jest konieczna. Anthem nie jest grą taktyczną, w której musisz planować kolejne ruchy. Grając w ten tytuł bez problemów "porozumiesz się", nie używając słów.


Czy można wyłączyć liczby obrażeń (wskaźnik obrażeń) pojawiające się na ekranie?

Oczywiście. Wielu graczom przeszkadzają wyskakujące na ekranie liczby, które informują o zadawanych przeciwnikom obrażeniach. W łatwy sposób wyłączysz wskaźnik obrażeń.

Aby to zrobić, wejdź do menu głównego gry, przejdź do Ustawień, następnie kliknij w przycisk Interfejs, a potem: Wskaźnik obrażeń. Wybierając opcję Wył., sprawisz, że na ekranie nie pojawią się liczby informujące o zadawanych obrażeniach. W tym menu zmienisz również inne parametry wskaźnika obrażeń, takie jak: przeźroczystość i wielkość liczb, a także czy mają pojawiać się wszystkie rodzaje obrażeń, czy tylko krytyczne.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Anthem

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze