Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anthem - rozpoczynanie ekspedycji: tworzenie i dołączanie do gry, drużyna, ustawienia prywatności

Wszystko o graniu w pojedynkę i z drużyną.

Na tej stronie dowiesz się wszystkiego na temat:

 • gdzie rozpocząć ekspedycję
 • jak uruchomić nową ekspedycję i wybrać jeden z trybów gry
 • jak zaprosić znajomego i utworzyć drużynę
 • ustawień prywatności, czyli co należy zrobić, aby grać w pojedynkę, tylko ze znajomymi lub z innymi graczami
 • jak zmienić poziom trudności
 • jak wytworzyć i założyć stymulant

Rozpoczynanie ekspedycji

Aby rozpocząć ekspedycje (nową misję, fortyfikację lub grę swobodną) udaj się do miejsca, gdzie stoi twój javelin (1) (zaznaczyliśmy go na poniższej mapie i obrazie). Podejdź do kombinezonu i aktywuj go.

Pojawi się ekran wyboru ekspedycji. Wybierając jedną z poniższych opcji, przejdziesz do bardziej szczegółowych ustawień.

 • Śledzona misja (2) - po wybraniu konkretnego trybu gry (3-5) przejdziesz do Podsumowania (7), gdzie sparametryzujesz rozgrywkę o kolejne opcje
 • Zmień misję (3) - na mapie świata wybierzesz misję główną, zadanie agenta lub kontrakt agenta (żółte ikony)
 • Gra swobodna (4) - na mapie świata wybierzesz punkt, z którego chcesz rozpocząć grę swobodną, a następnie przejdziesz do Podsumowania (7)
 • Fortyfikacje (5) - na mapie wybierzesz jedną z kilku dostępnych fortyfikacji, a następnie przejdziesz do Podsumowania (7)
 • Szybka gra (6) - dołączysz do zadania innych graczy, które już się rozpoczęło; ten tryb oferuje misje, które już wykonałeś wcześniej lub inne aktywności, które nie są ściśle związane z fabuła; jest to dosyć swobodna rozgrywka, w której pomożesz innym graczom w ich espdedycjach i zdobędziesz łup i materiały

Wszystkie informacje na temat rodzajów zadań i ekspedycji znajdziesz na stronie: Anthem - tryby gry: misje, fortyfikacje, gra swobodna.


Tworzenie ekspedycji - ekran podsumowania

Gdy wybierzesz już tryb gry, przejdziesz do ekranu podsumowania (7). Znajdują się na nim takie opcje i informacje jak:

 • Nazwa wybranej misji, ekspedycji lub gry swobodnej (8)
 • Poziom trudności (9) - klikając na tę opcję wybierzemy jeden z sześciu poziomów trudności; trzy ostatnie stopnie trudności są dostępne od 30. poziomu doświadczenia
 • Drużyna (10) - informacja o tym, kto znajduje się w naszej drużynie
 • Stymulanty (11) - klikając na tę zakładkę, przejdziemy do ekranu wyboru stymulanta, czyli przedmiotu, który zwiększa wybrane statystyki, ale działa tylko podczas jednej ekspedycji; stymulant najpierw należy wytworzyć, a potem go założyć; pierszy slot na stymulant odblokujemy na 10. poziomie doświadczenia
 • Ustawienia prywatności (12) - klikając na tę opcję, wywołamy ekran z dwoma możliwościami: Publiczny i Prywatny. Wybierając ustawienie Publiczny gra przydzieli nam innych graczy, z którymi wspólnie wykonany ekspedycję. Natomiast klikając na Prywatny mamy pewność, że zagramy w dane zadanie samotnie, jeśli nie mamy znajomych, lub tylko z towarzyszami, których mamy w drużynie; w niektórych typach gry, jak fortyfikacjach i grze swobodnej, nie można wybrać trybu prywatnego
 • Ekspedycja publiczna / prywatna (13) - informacja o wybranym ustawieniu prywatności (12)
 • Kuźnia (14) - klikając w ten przycisk, przeniesiemy się do Kuźni
 • Start ekspedycji / Rozpocznij (15) - jeśli wszystkie opcje zostały przez nas ustawione, możemy rozpocząć zadanie
 • Informacja o gotowości drużyny (16) - jeśli gramy ze znajomymi i dołączyli do drużyny, muszą potwierdzić gotowość, wciskając odpowiedni przycisk. Jeśli wszyscy członkowie zespołu to wykonają, można rozpocząć ekspedycję

Zapraszanie graczy i dołączanie do drużyny

Anthem do gra nastawiona na kooperację z innymi graczami. Dlatego możemy wspólnie ze znajomymi lub innymi graczami walczyć ramie w ramię. Zaprosić towarzysza do drużyny możemy na dwa sposoby:

 • wychodząc do menu gry i wybierając zakładkę SPOŁECZNOŚĆ
 • na ekranie Podsumowania (7), podczas wyboru ekspedycji, przejść do zakładki: Drużyna (10)

Nie ma znaczenia, z której opcji skorzystamy. Gdy przejdziemy do zakładki Znajomi, na liście pokażą się nasi koledzy lub koleżanki, których mamy dodanych na stałe i niezależnie od platformy (PC, PS4 czy XBO), na której gramy.

Po wysłaniu zaproszenia nasz znajomy musisz wyrazić zgodę na dołączenie do drużyny. Gdy to zrobi, automatycznie pojawi się w zespole.

Jeśli nie mamy znajomych, nadal możemy świetnie bawić się w Anthem z innymi graczami. Podczas ustawiania ekspedycji wystarczy zaznaczyć w Ustawieniach prywatności (12), że chcemy grać w trybie Publicznym. Wówczas serwer przydzieli do naszej gry towarzyszy, z którymi wspólnie wykonany zadanie.


Jak grać w pojedynkę?

Jeśli jesteśmy samotnymi wilkami i wolimy odkrywać tajemnice świata Anthem w pojedynkę, oczywiście możemy grać bez udziału innych graczy. Wystarczy na ekranie Podsumowania (7), w opcji Ustawień prywatności (12), zmienić tryb na Prywatny i nie zapraszać do drużyny znajomych.

Możemy grać samotnie tylko w misje główne, zadania agenta i kontrakty agenta. Fortyfikacje oraz gra swobodna wymusza na nas rozgrywkę z udziałem innych graczy.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Anthem

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.
Komentarze